w

Andrzej Duda ponownie zawierzył Królowej Polski sprawy Ojczyzny i Narodu

Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie 2020 i będzie głową państwa do 2025 roku. Podobnie jak 5 lat temu po ogłoszeniu wyników udał się natychmiast na Jasną Górę.

andrzej duda jasna góra wybory prezydenckie 2020 wyniki
Fot. Jasna Góra News

Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie 2020 i będzie głową państwa do 2025 roku. Podobnie jak 5 lat temu po ogłoszeniu wyników udał się natychmiast na Jasną Górę.

Andrzej Duda zawierza Polskę Matce Boskiej

Prezydent wziął udział w wieczornej modlitwie w trakcie Apelu Jasnogórskiego. Wybrany ponownie na najwyższy urząd zawierzył Królowej Polski wszystkie sprawy Ojczyzny i Narodu na kolejne 5 lat swojej prezydentury.

POLECAMY:
Jan Paweł II. 100. urodziny Papieża Polaka. Co po nim pozostało?

Pragnę, aby Matka Najświętsza miała zawsze naszą Ojczyznę w swojej opiece! Staję tu jako pielgrzym, to dla mnie miejsce święte i ważne, tu czuję duchowe wsparcie. Chcę tu podziękować i prosić o dalszą opiekę dla Polski i dla mnie – powiedział prezydent Andrzej Duda mediom.

Apel Jasnogórski. Prezydent na Jasnej Górze

Apel Jasnogórski można śledzić codziennie o godz. 21, nadawany jest z Kaplicy Cudownego Obrazu. Tym razem prowadził go ojciec Waldemar Pastusiak, który zawierzył całą naszą ojczyznę Matce Boskiej w obecności prezydenta.

Dziś stoimy tu na czele z obecnym wśród nas prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej panem Andrzejem Dudą. Dziękujemy za jego obecność tutaj, na Jasnej Górze, dziękujemy za jego świadectwo wiary. Dlatego u progu drugiej kadencji oddajemy go w ręce twoje, Maryjo i wszystkie sprawy naszej ojczyzny, wierząc, że ty będziesz zawsze przy nim obecna. Polecamy wszystkich naszych rodaków, żyjących w kraju i na emigracji – podkreślił o. Pastusiak.

POLECAMY:
Koronawirus. Ksiądz z awionetki odpędzał epidemię relikwiami Jana Pawła II

Wiara dla prezydenta jest bardzo ważna. Wg słów Krzysztofa Szczerskiego, szefa Gabinetu Prezydenta, kancelaria stara się w tej chwili o zorganizowanie pierwszej wizyty zagranicznej. Chodzi konkretnie o wizytę w Rzymie i Watykanie. Dlatego niemal pewne jest, że Duda będzie chciał pomodlić się i prosić o wsparcie przy grobie Jana Pawła II.

Źródło: Jasna Góra News

sandra kubicka perfumy modelka kim jest

Sandra Kubicka: „Lubię robić rzeczy, których inni nie robią”

koronawirus klamki dezynfekcja epidemia druga fala higiena

Koronawirus sprawił, że połowa Polaków obawia się dotykania klamek