w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Psy uwięzione w reklamówce. Słychać było piski i jęki

Psy uwięzione w reklamówce udało się uratować. Przechodnie słyszeli tylko głośnie piski. W wiszącej na płocie foliowej reklamówce były szczenięta.

psy porzucone w reklamówce znęcanie się nad zwierzętami weterynarz
Fot. Facebook / ISPCA

Psy uwięzione w reklamówce udało się uratować. Przechodnie słyszeli tylko głośnie piski. W wiszącej na płocie foliowej reklamówce były szczenięta. Ciężko uwierzyć w to, do czego ludzie są zdolni.

Psy uwięzione w reklamówce. Wisiały na płocie

Do zdarzenia doszło kilka tygodni temu w Irlandii. Z wiszącej na drucianym ogrodzeniu foliowej reklamówce dobiegały do przechodzących w pobliżu ludzi jęki i piski. Okazało się, że w środku znajdują się trzy szczenięta rasy collie. Prawdopodobnie dopiero co przyszły na świat.

POLECAMY:
Aleksandra Prykowska pogryziona przez psa! "Myślałam, że nie mam oka"

To jednak nie koniec smutnej historii. Policja, która zajęła się sprawą ma dowody na to, że człowiek, który pozostawił psy w siatce planował wrzucić worek do pobliskiej rzeki. To, że reklamówka znalazła się na płocie, to cud sam w sobie. Oprawca po prostu nie trafił, a siatka zaczepiła się o druty.

Piskliwe dźwięki dobiegające ze środka reklamówki brzmiały tak, jakby to były koty. Kiedy personel medyczny pojawił się na miejscu zdarzenia, zdał sobie sprawę, że jednak nie są to koty.

Szczenięta uratowano. Miały dużo szczęścia

Szczeniaki miały rzeczywiście niesamowicie dużo szczęścia. Gdyby oprawca wycelował w rzekę, prawdopodobnie dawno by się utopiły. Siatkę z psami odnaleźli przechodnie, którzy niezwłocznie skontaktowali się z pobliską kliniką weterynaryjną. Pierwsze oględziny szczeniąt dały smutne wnioski, bowiem zauważono okaleczenia. Psy były też wygłodzone.

O dużym szczęściu w nieszczęściu świadczy też fakt, że siatka była rozdarta. Tylko dzięki temu szczenięta nie udusiły się. – Maltretowanie i powodowanie tak ogromnego cierpienia zwierząt jest skandaliczne i po prostu niedopuszczalne – przyznał lokalnej gazecie szef kliniki.

Warto pamiętać, że zwierzęta w ten sposób pozostawione samym sobie mogą być nie tylko wystraszone, ale czasem i agresywne. Dlatego zawsze potrzebna jest pomoc specjalistów i nie warto niczego robić na własną rękę.

POLECAMY:
Dramat Leosia. Pies był uwięziony w STUDNI na odludziu

Ktokolwiek zrobił to tym biednym szczeniętom, powinien ponieść karę. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla traktowania żywych istot tak, jakby to były śmieci.

Źródło: theanimalrescuesite.greatergood.com, ISPCA

qczaj samobojstwo lgbt instagram trener personalny dieta ćwiczenia ile wzrostu ma qczaj

Qczaj chciał popełnić samobójstwo! „Zastanawiałem się, czy nie skoczyć”

kredyty gotówkowe zapaść banki karty kredytowe szybsza spłata bik

Kredyty gotówkowe. Polacy mają problemy ze spłatą zobowiązań