w ,

WTFWTF

Kinga Duda została doradcą Andrzeja Dudy. Wiemy, ile zarabia

Kinga Duda została właśnie doradcą społecznym swojego ojca. W sieci zawrzało, pojawiły się oskarżenia o nepotyzm i załatwianie pracy rodzinie.

kinga duda doradca społeczny prezydenta nepotyzm rodzina na swoim córka prezydenta ivanka trump
Fot. Facebook / prezydent.pl (screenshot)

Kinga Duda została właśnie doradcą społecznym swojego ojca. W sieci zawrzało, pojawiły się oskarżenia o nepotyzm i załatwianie pracy rodzinie. Jak się jednak okazało, córka prezydenta nie tylko nie otrzyma pensji z tego tytułu. Nie będzie też miała żadnych innych przywilejów.

Kinga Duda doradcą prezydenta. Nepotyzm?

To bez wątpienia jedna z bardziej gorących wiadomości ostatnich dni. Jak przyznał w mediach rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Bartłomiej Spychalski, córce prezydenta żadne przywileje nie przysługują. Nie dostanie też pensji. Funkcję ma pełnić całkowicie pro bono. Kinga Duda dołączyła do pozostałych trzynastu doradców głowy naszego państwa.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy miało miejsce bardzo niedawno, ale już pojawiają się pierwsze kontrowersje. W sierpniu w gronie jego współpracowników pojawiła się jego córka Kinga Duda.

Dziękuję i potwierdzam. Doradca społeczny to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji – napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze. Młodej dziewczynie odmówić wykształcenia czy kompetencji raczej trudno. Uczyła się tam, gdzie jej ojciec – na uczelni mało przychylnej całej rodzinie.

Wykładowcy mają jednak o niej bardzo dobre zdanie. Kinga Duda jest jedną z najlepszych studentek prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kinga Duda jak Ivanka Trump. Wiek, wzrost, praca, wykształcenie

Córka prezydenta urodziła się w 1995 roku w Krakowie. Prawniczka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law (Washington, DC).

Uczestniczka licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR). W czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne. Specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym.

Jak czytamy na profilu Kingi Dudy na Linkedin.com, zna dwa języki – angielski (pełna biegłość zawodowa) oraz niemiecki (biegłość na poziomie średniozaawansowanym).

Doradca społeczny prezydenta. Komorowski: „Rad rodziny można słuchać, ale…”

Były prezydent Polski i poprzednik Andrzeja Dudy w rozmowie z dziennikarzami portalu money.pl przyznał, że on też pytał swoje dzieci o rady. Problem jednak widzi w tym, że takie doradzanie jest teraz oficjalnie formalizowane, a to błąd, bo budzi złe skojarzenia.

Źródło: Money.pl, prezydent.pl, Twitter

korwin mikke gwałt wrocławski sąd wyrok nie krzyczy

Korwin-Mikke o zgwałconych kobietach: Jeśli nie krzyczą, to widać, że chcą

vod tvp seriale zalukaj filmy zalukaj nie działa zalukaj oszustwo

Platformy VOD z rekordowymi wzrostami. Rośnie liczba widzów w Polsce