w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Zaskakujące słowa Andrzeja Dudy o o. Rydzyku. „Nie do uwierzenia…”

o. Tadeusz Rydzyk świetuje własnie 50 lat swojego kapłaństwa. Takich słów z ust prezydenta Dudy się jednak chyba nie spodziewał.

andrzej duda rydzyk radio maryja jubileusz 50 lat kapłaństwa
Fot. YouTube / screen

Miniona niedziela była dla twórcy Radia Maryja i TV Trwam dniem szczególnym. Ojciec Tadeusz Rydzyk świętował bowiem 50-lecie swojego kapłaństwa. Andrzej Duda skomentował to w kilku zaskakujących słowach. Czy duchowny się tego spodziewał?

50 lat kapłaństwa Rydzyka. Andrzej Duda zabrał głos

Andrzej Duda dawno nie komentował niczyjej osoby w tak ciepłych słowach. Wszystko z okazji 50 lat kapłaństwa redemptorysty z Torunia. To były nie tylko życzenia, ale wprost zachwyt nad geniuszem duchownego, który zdaniem głowy państwa ma w sobie niewyczerpane pokłady energii.

Prezydent jest przekonany, że bez aktywności i dzieł Ojca Dyrektora rzeczywistość w Polsce byłaby całkowicie inna, gorsza.

Trudno wyobrazić sobie polską rzeczywistość duchową i społeczną bez ogromnego wkładu wniesionego w ostatnich dziesięcioleciach przez Ojca Dyrektora – napisał Andrzej Duda do o. Rydzyka w specjalnym jubileuszowym liście.

Duda pochwalił przy okazji działalność toruńskiego Radia Maryja, która – jak twierdzi prezydent – „stała się najważniejszą, o największym zasięgu, katolicką stacją radiową w naszym kraju„. Jak wiadomo, dla prezydenta wartości katolickie i religia są niezwykle istotne.

„Wydaje się wprost nie do uwierzenia…”

Zdaniem prezydenta mało kto ma w sobie tyle energii i charyzmy, by skupić wokół idei tak wiele różnych środowisk. Jednocześnie trudno jest utrzymać ich zaangażowanie przez tak długi czas, ale to się Rydzykowi od lat udaje.

Wydaje się wprost nie do uwierzenia, że tyle dokonań może być efektem wizjonerskiej aktywności jednego człowieka. Jestem pod wrażeniem zasług Ojca Dyrektora dla Kościoła i Polski – dorzucił Andrzej Duda w swoim liście.

Lukru było sporo. Na koniec prezydent podziękował redemptoryście z Torunia za każde podejmowane inicjatywy. Głowa państwa jest pełna nadziei, że „toruńskie dzieło będzie się nadal rozwijać„. Póki co nie ma chyba z tym większego problemu, bo dzieła te mogą liczyć na istotne wsparcie rządzących.

kaczyński przedterminowe wybory jesień 10 października hołownia

Kaczyński zafunduje Polakom polityczne trzęsienie! Padła konkretna data

kaczyński pis wybory rzeszów fijołek porażka

Przerażony Kaczyński zmienia plany. „Za duże ryzyko, nie zdecyduje się na to…”