w , ,

HAHAHA!HAHAHA!

Kaczynski znalazł się w szpitalu. Jego stan zdrowia uległ nagłemu pogorszeniu

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych terrorystów w historii, 79-letni Ted Kaczynski, walczy o życie w szpitalu. Jego życie jest poważnie zagrożone.

ted kaczynski szpital zdrowie terrorysta
Fot. Freepik

W szpitalu, a konkretnie w Federalnym Centrum Medycznym w Stanach Zjednoczonych, przebywa Ted Kaczynski, 79-letni terrorysta polskiego pochodzenia. Jego stan zdrowia uległ nagłemu pogorszeniu. Lekarze walczą o jego życie.

Ted Kaczynski w szpitalu. Lekarze walczą o jego życie

Ted Kaczyński to 79-letni terrorysta, który od 1997 roku przebywa nieustannie w więzieniach o podwyższonym rygorze na terenie Stanów Zjednoczonych. Sąd skazał go na dożywocie. Jego stan zdrowia uległ jednak pogorszeniu i w trybie pilnym przewieziono skazańca do szpitala.

Sąd skazał Teda (Theodora) Kaczynskiego za serię zamachów terrorystycznych, które przeprowadził sam w okresie od 1978 do 1995 roku. W sumie dokonał aż szestanstu ataków, podczas których zabił 3 osoby, a kolejne 29 odniosło poważne obrażenia.

Walcząc z rozwojem technologicznym, Ted przez lata mieszkał w drewnianej chatce jako bezrobotny. Fot. sfchronicle.com

Wysyłał bomby w paczkach. Jego dziadkowie byli Polakami

Kaczynski był nietypowym terrorystą. W domowym zaciszu, w sposób niezwykle ostrożny i skrupulatny, konstruował bomby i wysyłał je w paczkach do przypadkowych osób. Był to wyraz jego osobistego sprzeciwu wobec nagłego rozwoju technologicznego na świecie. Był na tyle sprytny, że policja nie potrafiła złapać Kaczynskiego przez bardzo długi okres czasu.

Śledztwo, w trakcie którego poszukiwano Teda Kaczynskiego, trwało bardzo długo i było to chyba jedno z najdłuższych postępowań w historii FBI.

Do zatrzymania terrorysty przyczynił się jego brat tuż po tym, jak zamachowiec wykupił w czołowych gazetach amerykańskich miejsce i opublikował płatny manifest ze swoimi poglądami. Pisał wówczas o tym, jakie zagrożenia niesie ze sobą rozwój technologiczny. Obiecał też, że zaprzestanie ataków.

Pochodził z rodziny o polskich korzeniach. Miał bardzo wysoki iloraz inteligencji (170 w skali Stanforda-Bineta). Z biegiem lat wykazywał silne antyspołeczne zachowania. Miał szansę na wielką karierę naukową, ale ostatecznie został człowiekiem bezrobotnym i żył samotnie odcięty od technologii w drewnianej chacie w stanie Montana.

zus polski ład zapaść 500 plus

ZUS czeka totalna zapaść? Fatalne informacje od pracowników. „To uderzy w całe społeczeństwo”

morawiecki obostrzenia obowiązkowe szczepienia covid koronawirus czwarta fala delta

Stopień alarmowy ALFA-CRP. Co to jest i kogo dotyczy? Ujawniamy