w , ,

Jakie miejsce wybrać na koncercie? Ujawniamy, skąd najlepiej widać i gdzie jest najtaniej

W czasach, kiedy pandemia mocno dała się we znaki i znacząco ograniczyła możliwości koncertowania oraz brania w nich udziału – wiele osób zapomniało już jak to jest być na takim wydarzeniu.

jakie miejsce wybrać na koncercie
Fot. materiały partnera

Na szczęście występy gwiazd estradowych już powróciły i możemy cieszyć się ich muzyką na żywo. Nie ma bowiem niczego lepszego, co zastąpiłoby emocje, jakie daje świetnie zagrany koncert na żywo.

Dlatego też bilety na wydarzenia muzyczne największych gwiazd rozchodzą się dosłownie w mgnieniu oka, nawet pomimo absurdalnych niekiedy cen za wejściówki. Jeśli mamy jednak przed sobą pierwszy duży koncert na stadionie lub w hali, to pewnie przyjdzie nam zastanawiać się, jakie miejsce wybrać.

Najtaniej jest na trybunach

Najbliższe koncerty we Wrocławiu, które dostępne są na https://rytmy.pl/koncerty/wroclaw/ cieszą się ogromną popularnością wśród fanów wielu gatunków muzyki. Kupując bilet często zastanawiamy się, jakie miejsce wybrać, aby pozwalało ono na świetną zabawę i jednocześnie nie obciążyło ono zbytnio naszego budżetu.

Zaczynając więc od wskazówki dla oszczędnych można powiedzieć, że najlepszym wyborem będzie znalezienie miejscówki na trybunach i to tych, które położone są daleko od sceny. Oczywiście, może pojawić się problem z akustyką, ale z widocznością niekoniecznie dzięki wielkim telebimom. Jest to dobra opcja, jeśli nie możemy pozwolić sobie na zakup droższego biletu, ale i tak zależy nam na tym, aby wziąć udział w koncercie.

Płyta nie musi być najlepszym wyborem

Wielu sympatyków muzyki i koncertowania nie wyobraża sobie innej opcji, jak zakup biletu z miejscem na płycie stadionu. Najczęściej są to miejsca stojące, których niewątpliwą zaletą jest to, że dają możliwość ustawienia się blisko sceny, o ile w miarę wcześnie przybędziemy na koncert i wyprzedzimy konkurencję.

Z drugiej jednak strony spędzając koncert na tylnej płycie będziemy mieć ograniczoną widoczność, a także będzie problem z akustyką. Dlatego powinniśmy dobrze zastanowić się, czy zakup biletu na płytę to dobre rozwiązanie.

Miejsce na trybunie blisko sceny

Trybuny wcale nie muszą być złym wyborem, w szczególności w sytuacji, gdy nie lubimy cisnąć się w tłumie, a przede wszystkim zależy nam na tym, aby doznawać muzyki. Bilety na takie miejsca najczęściej znajdują się na średnim pułapie cenowym

Szukając miejscówek możliwie jak najbliżej frontu sceny, gdzie będziemy mieć dobrą widoczność i akustykę, możemy naprawdę świetnie bawić się na koncercie ulubionej gwiazdy.

Miejsca w specjalnych strefach

Jeśli chcemy być blisko wykonawcy, mieć świetną widoczność, a może nawet i przybić piątkę z gwiazdą, powinniśmy szukać miejsc z wyznaczonymi specjalnymi strefami. Oczywiście, będzie to się wiązało z sięgnięciem głębiej do kieszeni, ponieważ takie bilety należą do najdroższych.

Miejsca z Golden Circle położone są tuż pod sceną i są odpowiednio wycenione. Dopłata do takiego miejsca może niekiedy przekraczać pięciokrotność standardowego biletu. Dlatego też wybór takiej opcji powinniśmy dobrze przemyśleć.

atak na warszawę

Rosyjski atak rakietowy na Warszawę. Pałac Kultury i Stadion Narodowy w ogniu. Ten film to przestroga

alert walutowy aplikacja

Alert Walutowy – wymieniaj waluty na najlepszych warunkach