w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Zenek Martyniuk ujawnił, ile dostanie z ZUS. Emeryci będą wściekli

Zenek Martyniuk jest niezwykle popularnym piosenkarzem. Śpiewa dla nas wiele lat i przez ten czas musiał nauczyć się dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi.

zenek martyniuk emerytura waloryzacja piosenki youtube zus
Fot. YouTube / Disco Polo Lajf (screen)

Zenek Martyniuk jest niezwykle popularnym piosenkarzem. Śpiewa dla nas wiele lat i przez ten czas musiał nauczyć się dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi. Maryla Rodowicz i Karol Strasburger mogą o takich pieniądzach tylko marzyć, a przecież też są artystami.

Zenek Martyniuk i jego emerytura. Emeryci mogą tylko pomarzyć

Martyniuk nie wybiera się jeszcze na emeryturę, ale sprawnie zarządza swoim majątkiem. Jako człowiek przedsiębiorczy wpłaca też na pewno spore składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nie każdy artysta może liczyć na utrzymanie dotychczasowego poziomu życia, gdy nadejdzie starość.

Nie tak dawno pisaliśmy, że Maryla Rodowicz narzeka na swoje świadczenie. Niską emeryturę dostają też Krzysztof Cugowski lub Karol Strasburger. Ich wypłaty z ZUS często nie przekraczają 2 tys. zł. Ten problem nie dotyczy jednak Zenka Martyniuka, króla disco polo.

Nasza duma narodowa postanowiła bardziej zatroszczyć się o to, co nieuchronnie nadejdzie, czyli o przyszłość. Nie ma szans, by król disco polo pogodził się z nagłym obniżeniem jakości życia. Spore składki emerytalne, które płaci, dadzą mu na stare lata niezły przychód.

Ile sobie wyśpiewał? Emerytura Zenka Martyniuka wyniesie…

Piosenkarz i autor takich piosenek jak „Przez twe oczy zielone” na konto ZUS przesyła każdego miesiąca nawet 4 tys. złotych. To znacznie więcej, niż na życie ma przeciętny senior w naszym kraju. Emerytura Zenka Martyniuka powinna ostatecznie wynieść około 5 tys. zł, choć nie wiadomo, czy nie zdąży odłożyć jeszcze więcej. Być może będzie nadal pracował na emeryturze?

Na wysokość świadczenia pobieranego przez Zenka wpłynie też na pewno coroczna waloryzacja. Ta ratuje wiele budżetów emerytów w Polsce. Inni celebryci mogą od Martyniuka jedynie się uczyć, choć w wielu przypadkach jest już na to za późno.

Ja co miesiąc opłacam składkę w wysokości 4 tys. zł, ale na szczęście na razie sporo koncertuję i nie mam zamiaru iść na emeryturę. Zobaczymy, jak będzie – wyjawił w rozmowie z mediami piosenkarz. Na pewno po okresie wysokiej inflacji i związanej z tym rekordowej waloryzacji stawka ostatecznie wzrośnie.

Źródło: se.pl

zielony ład kosmetyki konserwanty

Z półek drogerii zniknie nawet 80% kosmetyków? „To będzie bardzo bolesne dla konsumentów”

magda gessler sałatka jarzynowa przepis

Gessler ostrzega przed Wielkanocą. Ten składnik popsuje Twoją sałatkę jarzynową