w

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF

PILNE. Rosyjski samolot naruszył przestrzeń powietrzną NATO. Poderwano myśliwce

Jak donosza media na Węgrzech, przestrzeń powietrzna NATO została naruszona przez rosyjski samolot transportowy IŁ-76.

Minister obrony narodowej Węgier poinformował, że 18 sierpnia w godzinach porannych Rosjanie naruszyli przestrzeń powietrzną NATO. Węgierskie myśliwce zostały z tego powodu poderwane i skutecznie udało im się przejąć obiekt.

Rosja naruszyła przestrzeń NATO. Węgry poderwały myśliwce

Myśliwce Gripen skutecznie przechwyciły i zidentyfikowały rosyjski samolot, który naruszył przestrzeń powietrzną NATO. Okazało się, że był to samolot IL-76. O tym fakcie poinformował media minister obrony narodowej Węgier Kristóf Szalay-Bobrovniczky.

Węgierskie siły powietrzne ponownie udowodniły swoją gotowość! Pierwszy alarm w 2022 roku został uruchomiony w ramach corocznej misji NATO. Węgierski myśliwiec został poderwany wczesnym świtem z powodu niezidentyfikowanego samolotu – napisał minister na Facebooku.

Węgry od 1 sierpnia patrolują i chronią przestrzeń państw bałtyckich w ramach misji NATO. W sumie w misji tej uczestniczy aż 80 żołnierzy armii węgierskiej (piloci i obsługa) oraz cztery samoloty bojowe Jansen Gripen. To pierwszy taki incydent z udziałem Węgier.

To nie pierwsze takie zdarzenia w ostatnim czasie. Kilka dni temu w estońską przestrzeń powietrzną wleciał rosyjski śmigłowiec bojowy. Z tego też powodu MSZ Estonii wezwał ambasadora Rosji w Tallinie na rozmowę w celu wyjaśnienia incydentu.

atak nuklearny na polskę

Dramatyczne doniesienia z Ukrainy. Rosja ujawniła krwawy plan. To ma się stać za kilka dni

Zmarła najstarsza kobieta w Polsce. Miała 116 lat. Przeżyła obie wojny światowe