w

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

PILNE. Rosyjski samolot naruszył przestrzeń powietrzną NATO. Poderwano myśliwce

Jak donosza media na Węgrzech, przestrzeń powietrzna NATO została naruszona przez rosyjski samolot transportowy IŁ-76.

Minister obrony narodowej Węgier poinformował, że 18 sierpnia w godzinach porannych Rosjanie naruszyli przestrzeń powietrzną NATO. Węgierskie myśliwce zostały z tego powodu poderwane i skutecznie udało im się przejąć obiekt.

Rosja naruszyła przestrzeń NATO. Węgry poderwały myśliwce

Myśliwce Gripen skutecznie przechwyciły i zidentyfikowały rosyjski samolot, który naruszył przestrzeń powietrzną NATO. Okazało się, że był to samolot IL-76. O tym fakcie poinformował media minister obrony narodowej Węgier Kristóf Szalay-Bobrovniczky.

Węgierskie siły powietrzne ponownie udowodniły swoją gotowość! Pierwszy alarm w 2022 roku został uruchomiony w ramach corocznej misji NATO. Węgierski myśliwiec został poderwany wczesnym świtem z powodu niezidentyfikowanego samolotu – napisał minister na Facebooku.

Węgry od 1 sierpnia patrolują i chronią przestrzeń państw bałtyckich w ramach misji NATO. W sumie w misji tej uczestniczy aż 80 żołnierzy armii węgierskiej (piloci i obsługa) oraz cztery samoloty bojowe Jansen Gripen. To pierwszy taki incydent z udziałem Węgier.

To nie pierwsze takie zdarzenia w ostatnim czasie. Kilka dni temu w estońską przestrzeń powietrzną wleciał rosyjski śmigłowiec bojowy. Z tego też powodu MSZ Estonii wezwał ambasadora Rosji w Tallinie na rozmowę w celu wyjaśnienia incydentu.

atak nuklearny na polskę

Dramatyczne doniesienia z Ukrainy. Rosja ujawniła krwawy plan. To ma się stać za kilka dni

Zmarła najstarsza kobieta w Polsce. Miała 116 lat. Przeżyła obie wojny światowe