w

PILNE. Prezydent Ukrainy właśnie podjął przełomową decyzję. Dokument został podpisany

Prezydent Wołodymyr Zełenski tuż po pilnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony podpisał wniosek o przyjęcie Ukrainy do NATO w trybie przyspieszonym.

ukraina w nato od kiedy

Prezydent Wołodymyr Zełenski odbył dziś spotkania w ramach Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. Tuż po nich ujawnił, że Ukraina, w odpowiedzi na dzisiejsze wydarzenia w Moskwie, zamierza wejść w trybie pilnym do struktur NATO

„Składamy wniosek o dołączenie do NATO w trybie przyspieszonym”.

De facto już przeszliśmy drogę do NATO. De facto już udowodniliśmy zgodność ze standardami NATO. (…) Dzisiaj Ukraina składa wniosek, by zrobić to de iure. Zgodnie z procedurą, która będzie odpowiadać naszemu znaczeniu dla obrony naszej całej wspólnoty. W przyspieszonym trybie – oznajmił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

 

Podpisanie dokumentów akcesyjnych nastąpiło zaledwie kilkanaście minut po zakończonym przemówieniu rosyjskiego dyktatora Władimira Putina. Nagranie z podpisania wniosku Zełenski zamieścił na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Dokument został podpisany przez szefa państwa, przewodniczącego parlamentu Rusłana Stefanczuka i ministra obrony Ołeksija Reznikowa. Tymczasem na późny wieczór zaplanowano pilną konferencję prasową sekretarza generalnego NATO.

Prezydent Ukrainy ogłosił też, że po tym, co stało się dziś w Moskwie, rozmów z Putinem nie będzie. – Jesteśmy gotowi do dialogu z Rosją, ale dopiero wtedy, gdy zmieni się jej prezydent – oświadczył.

getin noble bank upadłość

Upadł znany polski bank! Masz tam konto? Ujawniono, co stanie się z oszczędnościami

500 plus nie dla wszystkich zmiany w świadczeniu

To koniec 500 plus? Były członek RPP: „Czas zastanowić się nad cięciami transferów socjalnych”