w , ,

Wnuczka Franciszka Pieczki nie wytrzymała na pogrzebie. Wstrząsające nagranie. „Musicie to obejrzeć”

Trudno sobie wyobrazić, jak wielka musiała być miłość wnuczki do dziadka. Wzruszające słowa padły z jej ust w trakcie pogrzebu aktora.

wnuczka franciszka pieczki
Fot. Twitter / Paula Jakubik za TVP Info (screen)

Pogrzeb wybitnego polskiego aktora Franciszka Pieczki za nami. 29 września spoczął na cmentarzu w Aleksandrowie. Choć w kościele przemówił sam prezydent Andrzej Duda, to przyćmiła go pożegnalna mowa wnuczki zmarłego aktora. Ludzie nie mogli powstrzymać łez.

Pogrzeb Franciszka Pieczki. Wnuczka zabrała głos, ludzie byli wstrząśnięci

Pożegnalne słowa wnuczki Franciszka Pieczki wycisnęły z oczu zgromadzonych w kościele ludzi najwięcej łez. Był to chyba najbardziej wzruszający moment. Nagranie, które pokazano w telewizji TVP Info na żywo pokazuje, jak silna może być miłość wnuczki do dziadka. Musicie to zobaczyć.

Pogrzeb odbył się w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie Falenicy. Były obecne nie tylko gwiazdy filmowe i serialowe. Pojawił się tam również prezydent Andrzej Duda. Jednak to nie jego słowa wzruszyły ludzi do łez. Ludzie nie wytrzymali, gdy pojawiła się wnuczka zmarłego aktora.

Mogłabym mówić godzinami o tym, jak wielkim był aktorem, ale dla mnie był po prostu dziadkiem. Dziadkiem, który z nami mieszkał, który nam codziennie robił śniadanie i miód z herbatą. Budził nas codziennie, odwoził nas do szkoły i odbierał – powiedziała Alicja Pieczka. Z każdym kolejnym zdaniem było jej coraz trudniej opanować emocje.

„Do końca życia będę pamiętać twoje słowa…”

A gdy byliśmy mali, zawsze przychodziliśmy do jego pokoju oglądać bajki i podjadać słodycze, które trzymał zawsze na szafie. Dziadkiem, który zawsze trzymał naszą stronę, gdy mieliśmy jakieś małe sprzeczki z rodzicami. Rodzina była dla niego najważniejsza. Jeżeli to słyszysz tam na górze dziadku, to bardzo bym chciała ci podziękować za zagranie ostatnio w moim filmie. Do końca życia będę pamiętać twoje słowa: »Gdyby nie moja ukochana wnusia czołgiem byście mnie tu nie zaciągnęli. Dziękuję – zakończyła wnuczka aktora po czym rozpłakana usiadła na swoim miejscu.

Franciszek Pieczka zmarł 23 września 2022 roku. Aktor przeżył 94 lata. W trakcie kariery zagrał w ponad stu filmach. Aż do ostatnich dni był uważany za jednego z najbardziej utalentowanych artystów i był uwielbiany przez wszystkich Polaków.

500 plus nie dla wszystkich zmiany w świadczeniu

To koniec 500 plus? Były członek RPP: „Czas zastanowić się nad cięciami transferów socjalnych”

kadyrow ukraina atak nuklearny

PILNE. Putin wezwany do użycia broni jądrowej i ogłoszenia stanu wojennego