w , ,

Fatalne wieści dla kierowców. Benzyna będzie po 10 zł? Putin wyciągnął kolejnego asa z rękawa

Rosja porozumiała się z Arabią Saudyjską w sprawie ograniczenia wydobycia ropy naftowej. Ma to spowodować drastyczny wzrost ceny ropy i finalnie benzyny na świecie.

paliwo po 10 zł

Prezydent Federacji Rosyjskiej nie odpuszcza i wyciąga asy z rękawa. Nie ma już wielu kart, którymi może zagrać, więc gra na ostro. Tym razem postanowił wywołać kolejny kryzys energetyczny wspólnie z Arabią Saudyjską. Efektem może być paliwo po 10 zł za litr.

Paliwo po 10 zł za litr? To możliwe. Putin ma nowy plan

Oba kraje porozumiały się i zamierzają drastycznie ograniczyć wydobycie ropy naftowej, co bezpośrednio przełoży się na szybki wzrost cen ropy i powstających z niej paliw. Stany Zjednoczone są tą informacją zdruzgotane i spodziewają się, że taki ruch wywoła katastrofę.

O sprawie jako pierwsi napisali dziennikarze gazety „Financial Times„. Jak się dowiedzieli, Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (w skrócie OPEC) po dyskusji z Władimirem Putinem postanowiła gwałtownie zmniejszyć wydobycie ropy. Mowa jest o poziomie zaledwie 2 mln baryłek surowca na dobę.

 

Administracja USA mówi o „katastrofie”

Z kolei jak można było usłyszeć w stacji telewizyjnej CNN, prezydent USA Joe Biden już kilka dni temu podejmował próby nakłaniania partnerów z Bliskiego Wschodu i innych krajów regionu, aby na taki krok się nie decydowały w trosce o gospodarkę światową.

Urzędnicy ze Stanów Zjednoczonych nazywają tę sytuację katastrofą, ale Joe Biden nie pozostanie dłużny i planuje akcje odwetowe przeciwko Rosji. Niestety ograniczenie produkcji ropy nawet o milion baryłek na dobę może wywołać ogromny skok cen na stacjach paliw.

Źródło: CNN, Financial Times

promocje na amazonie

Promocje na Amazon – dlaczego ten sklep jest bezkonkurencyjny?

PILNE. Cztery rosyjskie myśliwce nad Polską. Zostały przechwycone przez NATO