w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Putin znów grozi Polsce i nie tylko. „Uderzymy tam, gdzie jeszcze nie trafiliśmy”

Po dłuższej nieobecności prezydenta Federacji Rosyjskiej, postanowił on znów wypowiedzieć kilka słów. Były to jak zwykle ostre groźby.

rosja wojna polska
Władimir Putin grozi Polsce. Fot. KPRM / 2021.12.06 Jaryłówka | Spotkanie Premiera z funkcjonariuszami pełniącymi służbę na polsko-białoruskiej granicy Unii Europejskiej. Fot: Adam Guz/KPRM

Rosyjski prezydent Władimir Putin znów przemówił. Jego zdrowotne problemy nie przeszkadzają mu w wysuwaniu coraz to nowych gróźb w kierunku przywódców krajów, które pomagają militarnie Ukrainie. To właśnie dlatego Putinowi wojna się przeciąga.

Nowe groźby Putina. Skierował je do krajów pomagających Ukrainie

W mediach pojawiły się kolejne przerażające słowa, które wyszły wprost z ust rosyjskiego dyktatora. Władimir Putin udzielił wywiadu rządowej telewizji Rossija-1. W trakcie rozmowy ostrzegł on cały Zachód, że na jego celowniku znalazły się już nowe cele, w które zamierza uderzyć z całą bezwzględnością.

Uderzymy tam, gdzie jeszcze nie trafiliśmy – zagroził Putin przywódcom państw, których decyzje o wsparciu militarnym Ukrainy powodują, że wojna na Ukrainie się przeciąga. Trwa już bowiem ponad 100 dni, a pierwotnie miała potrwać zaledwie trzy.

Władimira Putina nic nie irytuje tak bardzo, jak nieustanne amerykańskie i brytyjskie dostawy ciężkiej broni. Ukraina niemal codziennie otrzymuje nowe transporty wszelkiego typu niezbędnego sprzętu. Tymczasem Rosji zaczyna brakować już nie tylko sprzętu, ale również personelu.

Prezydent Rosji jest też pełen obaw po tym, jak dowiedział się, że wojska Ukrainy od kilku dni przechodzą intensywne szkolenia z obsługi śmiercionośnych wyrzutni rakietowych HIMARS. Ta broń powoli trafia na Ukrainę i niebawem będzie siała prawdziwe spustoszenie wśród rosyjskich okupantów.

Nowe groźby Putina. Skierował je do krajów pomagających Ukrainie

Dostarczenie tych systemów to ogromny krok w kwestii powstrzymywania agresji rosyjskiej – ocenił w rozmowie z dziennikarzami Ołeksij Reznikow, minister obrony Ukrainy. Stąd reakcja Putina, bo systemy HIMARS mogą zostać wyposażone w rakiety dalekiego zasięgu, które będą mogły razić cele nawet na terenie Rosji.

Niestety słowa Putina nie rozwiewają wszystkich wątpliwości. Nie wiadomo, jakie tereny, których do tej pory nie ostrzeliwał, ma on na myśli. Czy chodzi o zachodnią część Ukrainy, czy też może tereny krajów NATO. Być może też chodzi o to, aby pociski spadały blisko polskiej granicy w celu zastraszenia?

Nie da się ukryć, że groźby te mogą być tylko słowami bez pokrycia. Władimir Putin nie jest w stanie zaatakować ani Stanów Zjednoczonych, ani Wielkiej Brytanii bez konsekwencji. USA na pewno jednak nie wyśle na Ukrainę rakiet o zasięgu większym niż 70 km.

łukaszenka wojna ukraina mobilizacja

Rosja wdraża plan B. Łukaszenka zgodził się na prośbę Putina. Będzie wojna na pełną skalę?

kotlet magdy gessler u fukiera

Ile kosztuje schabowy u Magdy Gessler? Cena właśnie mocno skoczyła. Wszystko przez…