w ,

Jak urządzić ponadczasowy salon? Garść inspiracji, które nadążają za trendami

Aranżując swój wymarzony salon z jednej strony pragniesz, by był on nowoczesny, piękny i funkcjonalny, z drugiej zaś chcesz, żeby w niezmienionej formie posłużył dłuższy czas.

jak urządzić salon nowocześnie zdjęcia
Fot. materiały partnera

Jak pogodzić obie te kwestie zdając sobie sprawę z tego, że trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się równie często jak moda? Oto podpowiedzi, które pozwolą urządzić ponadczasowy salon, który będzie równie dobrze wyglądał teraz, jak i za kilka, czy kilkanaście lat.

Inspiracje pozwalające wygrać ze zmieniającymi się trendami

Aranżacja salonu jest niezwykle ważnym zadaniem, które wymaga odpowiedniego zaplanowania. Wszyscy chcemy, aby stworzone przez nas wnętrze było piękne i stylowe, a jednocześnie funkcjonalne i wygodne.

Wraz z szybko zmieniającymi się trendami, trudno jest być na bieżąco z nowościami w temacie aranżacji wnętrz. Jednakże istnieją pewne inspiracje, które pozwolą nam wygrać ze zmieniającymi się trendami i stworzyć salon, który będzie zawsze na czasie.

Zaufaj swojej intuicji

To podstawowa zasada, dzięki której dokonany wybór będzie dla nas słuszny mimo upływającego czasu. Nie zawsze warto bowiem decydować się tylko na to, co modne, bo trendy zwykle zmieniają się co sezon, natomiast zdecydowanie lepiej postawić na to, co jest zgodne z naszymi preferencjami, potrzebami i oczekiwaniami, a więc to, co nam się po prostu podoba.

Dzięki temu stworzymy wnętrze naszych marzeń, które najlepiej zniesie próbę upływającego czasu. Salon powinien być przede wszystkim miejscem, które odzwierciedla nasze zainteresowania, pasje i styl życia.

Dlatego, warto postawić na meble i dodatki, które są dla nas ważne i które kojarzą nam się z przyjemnymi wspomnieniami. Taki salon zawsze będzie modny i stylowy, ponieważ będzie odzwierciedlał nasze indywidualne upodobania.

Klasyka zawsze w modzie

Aby stworzyć salon, który zachowa swój styl na lata, warto zaprzyjaźnić się z klasycznym designem. Styl ten uchodzi za doskonały, pierwszorzędny i wzorcowy, a co najważniejsze, nigdy nie wychodzi z mody, ponieważ nie podlega ulotnym trendom. A czym się charakteryzuje?

Istotny jest w nim ład i harmonia, które wyrażają się poprzez zastosowanie tzw. punktu centralnego, a więc miejsca, na którym koncentruje się nasza uwaga po wejściu do pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie symetrii w doborze poszczególnych elementów wyposażenia. Doskonale sprawdzi się tu także prostota i minimalizm.

Neutralne kolory i naturalne materiały

Istotna jest także wprowadzona do wnętrza kolorystyka. Chcąc zachować pewną ostrożność i uniwersalizm, należy postawić na kolory neutralne, naturalne, tzw. kolory ziemi, jak beże, biele, szarości, brązy, ciemną zieleń i czerń.

Kolejnym rozwiązaniem, które pozwoli nam wygrać ze zmieniającymi się trendami, jest postawienie na naturalne materiały. Meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów, nie tylko dodadzą wnętrzu charakteru, ale także pozwolą na długoletnie ich użytkowanie.

Dodatki – przysłowiowa kropka nad „i”

Innym sposobem na zmieniające się trendy jest postawienie na dodatki, które można łatwo zmieniać. Na przykład zakup kolorowych poduszek i koców, które łatwo można wymienić na inne, pozwoli nam na odświeżenie wnętrza w zaledwie kilka chwil.

Warto więc pozostawić sobie nieco przestrzeni na sezonowe dodatki, jak na przykład świąteczne ozdoby, które sprawią, że nasz salon będzie zmieniał się niewielkim kosztem.

Ponadczasowe meble do salonu

Kwestię ponadczasowości mebli można rozpatrywać na dwa sposoby, przy czym oba są równie ważne. Pierwszy z nich dotyczy wyboru takich mebli, które będą ta tyle uniwersalne, by doskonale wpisywać się we współczesne trendy, bez względu na mijające lata.

Po drugie, by były one na tyle trwałe, wysokojakościowe i funkcjonalne, by służyły nam zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym przez jak najdłuższy czas. Proste meble będą więc najlepszą bazą do stworzenia ponadczasowego wnętrza. Jakich elementów więc nie powinno w nim zabraknąć?

Chociażby sofy w klasycznym stylu o neutralnej kolorystyce oraz prostym, ale eleganckim designie. Doskonale wpasują się też wygodne fotele o prostym kształcie, jak na przykład popularne uszaki. Stół i krzesła z drewnianym blatem będzie wyglądał świetnie w każdym salonie, natomiast można nieco zaszaleć z jego podstawą – nogi stołu mogą przybierać nieco nowocześniejszą formę.

W ItalMeble znaleźć można szeroką ofertę różnorodnych mebli do salonu, cieszących się ponadczasowym charakterem. Są to przede wszystkim ekskluzywne meble włoskie, łączące w sobie tradycję i nowoczesność, dzięki czemu pasują do każdego wnętrza i cieszą swoim wyglądem oraz funkcjonalnością przez długi czas.

Marka ItalMeble współpracuje bowiem z najlepszymi producentami mebli na świecie, gwarantując doskonałą jakość, trwałość, komfort i praktyczność. Oferuje meble, dzięki którym można kompleksowo urządzić nie tylko salon, ale każde inne pomieszczenie sprawiając, że klient zyska stylowe i ponadczasowe wnętrza.

Aranżacja salonu jest ważnym zadaniem i nie musi być trudna. Wystarczy postawienie na klasyczne rozwiązania, naturalne materiały, łatwo wymienialne dodatki oraz właściwie dobrać meble, co pozwoli na wygraną ze zmieniającymi się trendami i stworzenie salonu, który zawsze będzie na czasie.

joe biden stan zdrowia bezdech

Niepokojący i tajemniczy odcisk na twarzy Joe Bidena. „Od pewnego czasu cierpi na…”

anastazja rubińska zdjęcia partner chłopak

Anastazja znała mordercę wcześniej? Na jaw wyszła treść jego kolejnych SMS-ów