w ,

Rewolucja w wystawianiu recept! Niedzielski: „Drastyczne zmiany są konieczne”

Szef resortu zdrowia wprowadza zmiany w wystawianiu recept. Ogłosił na konferencji prasowej założenia zmian w tej kwestii. Co na to pacjenci?

brak leków w aptekach 2022 augmentin

– Wprowadzamy ograniczenia w systemie wystawiania e-recept. Lekarz w ciągu 10 godzin pracy każdego dnia będzie mógł wystawić recepty tylko 80 pacjentom oraz łącznie maksymalnie 300 recept. Finalizujemy też prace nad rozporządzeniem, które ograniczy przepisywanie leków psychotropowych na e-receptę – ujawnił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zmiany w wystawianiu recept. Adam Niedzielski mówi o dużych ograniczeniach

Drastyczne działania są konieczne, stąd zawiadomienie do prokuratury i wprowadzane ograniczenia. Nieustannie apeluję do Naczelnej Izby Lekarskiej o podjęcie działań wobec lekarzy, którzy zachowują się w sposób nieetyczny i narażają zdrowie i życie pacjentów – powiedział Niedzielski.

Szer resortu zdrowia poinformował, że są poważne zastrzeżenia dotyczące 29 lekarzy, którzy nagminnie łamią prawo i wystawiają recepty bez podejmowania wcześniejszej konsultacji z pacjentem. Jego zdaniem nie było ze strony Naczelnej Izby Lekarskiej żadnej reakcji na te wieści.

Rekordzista wystawiał 50 recept na godzinę

Niedzielski wytypował też i zgłosił do prokuratury 10 lekarzy, którzy jego zdaniem dopuścili się przestępstw polegających na fałszerstwie intelektualnym, poświadczeniu nieprawdy, oszustwach, sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia publicznego na masową skalę i ułatwiania dostępu do środków odurzających.

Przyglądamy się rynkowi e-recept. Zleciłem Centrum e-Zdrowia analizę. Wynika z niej, że 10 lekarzy wystawiło rocznie od 100 tys. do ponad 400 tys. recept. To oznacza 50 recept na godzinę przez 24 godziny. Mamy tu do czynienia z biznesem, a nie z troską o pacjenta – ujawnił Adam Niedzielski. Pierwsze reakcje na te pomysły są niestety mieszane lub negatywne.

symbole na jajkach co oznaczają

Tajemnicze symbole na skorupkach jajek. Jak odczytywać oznaczenia i kody na jajkach?

PILNE. Balon z rosyjskimi napisami znaleziony w Pieniężnie. Sprawą zajmuje się wojsko