w ,

Nie żyje polski sportowiec i mistrz świata. „Informacja o jego śmierci jest szokiem”

Mistrz Polski, trener i szkoleniowiec polskiej kadry, ale też zawodnik, trener oraz działacz społeczny. Opuścił nas jeden z najlepszych sportowców w kraju.

Kilka dni temu widział się z bokserem Marcinem Najmanem. Dziś już nie ma go z nami. Nie żyje młody polski sportowiec i mistrz świata. – Informacja o jego śmierci jest dla mnie szokiem. Żegnaj, Wojowniku. Do zobaczenia po drugiej stronie – napisał na Twitterze Najman w swoim poście pożegnalnym.

Maciej Skupiński nie żyje. Jak zginął pierwszy polski mistrz świata w tajskim boksie?

Jeszcze trzy dni temu na zaproszenie Maćka Skupińskiego pojawiłem się w jego sali treningowej, by wesprzeć medialnie jego sportową działalność. Informacja o jego śmierci jest dla mnie szokiem. Żegnaj, Wojowniku. Do zobaczenia po drugiej stronie – czytamy na Twitterze boksera Marcina Najmana. Cały świat sportu jest w szoku po informacji o tym, że Maciej Skupiński nie żyje.

Skupiński ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. Boks tajski był jego pasją. Zajmował się nim od 19. roku życia. Wcześniej pasjonował się gimnastyką akrobatyczną i sztukami walk (karate). Przyczyny śmierci sportowca w tej chwili nie są znane.

Przed chwilą dotarła do mnie ta smutna informacja, że nie żyje Maciej Skupiński, pierwszy mistrz świata muay thai z Polski. To jego sukces zainspirował mnie do rozpoczęcia treningów tej sztuki walki. Pionier tego sportu w naszym kraju, zawodnik, trener oraz działacz społeczny. Kondolencja dla rodziny i najbliższych. Spoczywaj w pokoju – napisał z kolei na Facebooku Bartosz Batra, mistrz sztuk walki.

Maciej Skupiński to pierwszy mistrz świata w muay thai z Polski. W 2003 roku został mistrzem świata federacji IFMA na zawodach w Kazachstanie.

miedwiediew grozi polsce

Kolejne groźby Miedwiediewa. Straszy atomem. „To jest totalna konfrontacja”

urodziła na parkingu przed szpitalem kobieta poród

Film dla osób o mocnych nerwach. Kobieta urodziła na parkingu przed szpitalem