w

Trzęsienie ziemi w Polsce. Wstrząs o magnitudzie 4 odnotowano na Dolnym Śląsku

Jak poinformowały media, w czwartkową noc na Dolnym Śląsku zatrzęsła się ziemia. Wstrząs miał magnitudę 4. Miesiąc temu również odnotowano wstrząs w tej okolicy.

trzęsienie ziemi w polsce dzisiaj
Fot. Freepik

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 4 nawiedziło Dolny Śląsk w czwartek w nocy. Wstrząs był wyczuwalny tuż po godzinie 2 nad ranem, a jego epicentrum położone było około 25 km od Legnicy i 9 km od Lubina.

Trzęsienie ziemi w Polsce. Dzisiaj w nocy doszło do wstrząsu na Dolnym Śląsku

W czwartek tuż po 2 rano Dolny Śląsk nawiedziło trzęsienie ziemi. Zgodnie z komunikatem Europejsko-Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologiczne (EMSC), epicentrum znajdowało się 25 km od Legnicy i niecałe 10 km od Lubina. Nieco inne dane na temat położenia epicentrum podają inne ośrodki mierzące wstrząsy.

Trzęsienie o podobnej sile odnotowano już w tym roku 6 lipca w pobliżu Polkowic. W minionym roku tego typu zjawisk w Polsce zarejestrowano aż 118, z czego większość nie była groźna dla infrastruktury oraz bezpieczeństwa obywateli.

Państwowy Instytut Geologiczny uspokaja, że wstrząs o magnitudzie wynoszącej 4 to niewielki wstrząs wyczuwalny tylko przez część mieszkańców. Nie są one zatem w żaden sposób szkodliwe dla otoczenia.

putin nieuleczalnie chory choroba putina

Ujawniono, co Putin myśli o swoich żołnierzach. Szokujące słowa padły na tajnej naradzie

czy można zostawić ładowarkę w gniazdku

To się dzieje, gdy zostawiasz ładowarkę w gniazdku na noc. Eksperci ostrzegają