w

Putin szykuje dzieci do mobilizacji. Podjął drastyczną decyzję. Już rozdają im broń

Jak podają media, Rosja może rozważać wysłanie na Ukrainę… dzieci. Aktualnie wdrażane są intensywne szkolenia w placówkach edukacyjnych.

czy rosja zaatakuje polske grozby putina
Fot. YouTube / France24 English (screen)

Czy Rosja będzie aż tak bezduszna i wyśle dzieci na wojnę? Jak donosi Polsat News, Kreml jest już na etapie przeprowadzania intensywnych szkoleń wśród uczniów. Tym samym szkoły przygotowują się do mobilizacji. Pierwsze zajęcia prowadził podobno sam prezydent Putin.

Władimir Putin chce wysłać dzieci na Ukrainę? Sam poprowadził pierwsze zajęcia

Jak podaje stacja telewizyjna Polsat News, „szkoły przygotowują uczniów do późniejszej mobilizacji, a jedną z pierwszych lekcji poprowadził sam Władimir Putin„. To oznacza, że Kreml rzeczywiście zamierza przygotowywać dzieci do późniejszej mobilizacji i wykorzystania młodych na ukraińskim froncie.

Wygląda na to, że nie ma dla Putina żadnej przeszkody i zamierza on realizować swój bezwzględny i potworny plan. Brytyjskie ministerstwo obrony również jest zaniepokojone tym, że w rosyjskich szkołach wdrażany jest właśnie całkowicie odmieniony program nauczania. Wszystko okraszone jest oczywiście sporą dawką propagandy.

Rosyjski parlament zatwierdził program nauczania w zeszłym roku, a jeden z przedmiotów – podstawy bezpieczeństwa w życiu codziennym – jest skierowany do starszych uczniów i obejmuje moduł szkolenia wojskowego – można było usłyszeć na antenie Polsat News.

Szkolenia wojskowe w szkołach. Rosja chce wykorzystać dzieci

Gdy się widzi, czego uczą w szkołach w Rosji, można się rzeczywiście złapać na głowę. Uczniowie każdego dnia chłoną wiedzę o tym, jak się strzela z kałasznikowa, ale też zapoznają się z nowoczesnym sprzętem, w tym z obsługą dronów. Większość bez trudu potrafi też rzucać granatami.

Co to wszystko ma na celu? Czy rzeczywiście Putin jest aż tak bezduszny, że wyśle najmłodsze pokolenie, by ginęło w imię jego imperialnych zapędów? Na tę chwilę chodzi raczej o to, aby w razie ogłoszenia kolejnej mobilizacji młodzież już coś potrafiła. To z kolei sprawi, że szkolenia przed wysłaniem na front będą trwały krócej.

Niepokojąco brzmią też doniesienia o zmianach w treściach podręczników, z którym uczniowie rosyjscy chłoną wiedzę o świecie. Już teraz jest tam pełno nieprawdy i propagandy na temat Ukrainy. Wszystko jest zgodne z wizją świata, jaką od dawna prezentują przedstawiciele władzy na Kremlu.

Szkolenie wojskowe wdrażane jest już nawet w klasach od 5 do 9. Militaryzacja młodzieży odbywa się już nie tylko w czasie zwykłych lekcji, ale też dokładane są dodatkowe zajęcia po godzinach.

kaczyński sondaż pis

Kaczyński dostał na biurko wspaniałą wiadomość. Na Nowogrodzkiej strzelają korki od szampana

anastazja rubińska zdjęcia partner chłopak

Niepokojące wieści ze śledztwa w sprawie zamordowanej Polki. Prawnik rodziny potwierdza