Były minister aktywów państwowych zaskakuje nie tylko działaniami politycznymi, ale również osobistą transformacją. Podczas wywiadu w Radiu Zet Jacek Sasin musiał zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi swojej spektakularnej metamorfozy.
Spektakularna metamorfoza Jacka Sasina. Były minister ujawnia kulisy swojej przemiany
Prowadzący rozmowę Bogdan Rymanowski nie mógł przejść obojętnie obok faktu, że jego rozmówca prezentuje się zupełnie inaczej niż jeszcze kilka miesięcy temu. Polityk po raz pierwszy publicznie zdecydował się zdradzić szczegóły swojej drogi do szczupłej sylwetki.
Poseł PiS otwarcie przyznał, że kluczem do sukcesu okazała się przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych. Podstawową zasadą było ograniczenie ilości spożywanych pokarmów. Jednak sama redukcja porcji to nie wszystko – polityk wprowadził do swojego życia system regularnych, mniejszych posiłków.
Z jego jadłospisu zniknęły trzy produkty, które wcześniej stanowiły stały element diety: cukier, słodycze oraz białe pieczywo. Sasin nie ukrywa również, że istotnym elementem procesu odchudzania jest podejście do alkoholu. Jego zdaniem to nic innego jak zabójca każdej diety.
Polityk otwarcie przyznał, że napoje wyskokowe mogą przekreślić efekty nawet najlepiej zaplanowanej diety. Jednak ze względu na specyfikę swojej pracy, zwłaszcza podczas spotkań w terenie, całkowita abstynencja okazała się trudna do utrzymania.
Dieta Sasina, a w tle problemy z NIK
Osobisty sukces byłego ministra pozostaje jednak w cieniu poważnych zarzutów. Najwyższa Izba Kontroli skierowała do prokuratury zawiadomienie dotyczące jego działań związanych z importem węgla po wprowadzeniu embarga na dostawy z Rosji.
Kontrolerzy NIK negatywnie ocenili koordynację działań rządu w tej sprawie, wskazując na znaczące opóźnienia i nadmierne koszty dla finansów publicznych. Zarzucają byłemu ministrowi zaniedbania w sprawowaniu nadzoru właścicielskiego nad realizacją poleceń premiera. Działania te miały również niekorzystnie wpłynąć na polski sektor górnictwa węgla kamiennego.
Raport NIK podkreśla, że działania rządowe związane z organizacją importu i dystrybucji węgla kamiennego nie przebiegały prawidłowo. Brak odpowiedniej koordynacji między zaangażowanymi podmiotami doprowadził do szeregu nieprawidłowości, które teraz będą przedmiotem szczegółowego śledztwa prokuratury.
Źródło: Radio ZET