w

Telewizja Publiczna wyemituje cykliczny program „Kasta” o sędziach

Informacyjny kanał publicznej telewizji niebawem ruszy z emisją programu “Kasta”. Program już budzi wielkie kontrowersje…

kasta tvp info

Stacja, w której wyemitowany zostanie cykl „Kasta”, ujawniła póki co niewiele informacji na temat tej kontrowersyjnej produkcji. Co wiadomo na pewno?

Pojawią się w nim na pewno informacje o najgłośniejszych procesach sądowych w Polsce, dramatach ludzkich i budzących oburzenie wyrokach sądowych. Emisja takiego materiału może na nowo podgrzać i tak gorące już głowy polityków i dziennikarzy.

„Kasta”, czyli o kondycji wymiaru sprawiedliwości

Kasta” to nie tylko reportaże. Przewidziana jest bowiem szeroka dyskusja na temat stanu sądownictwa w Polsce oraz trwających bez końca reform wymiaru sprawiedliwości. Kto będzie prowadził nowy program „Kasta„? Dziennikarz Miłosz Kłeczek z TVP Info.

Dziennikarz pracuje w redakcji od lipca 2016 roku. W sierpniu 2018 roku był uczestnikiem głośnej sprzeczki z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, wtedy jeszcze kandydatem na to stanowisko. To również osoba, która biegła wraz z kamerzystą za marszałkiem Tomaszem Grodzkim, kiedy doszło do zderzenia z dyrektorką jego gabinetu.

Spot promujący nowy program „Kasta” można zobaczyć na kanale Wiadomości TVP na Twitterze:

Marsz Tysiąca Tóg, czyli protesty w tle

Sędziowie z Polski oraz z i innych krajów europejskich szli nie tak dawno ulicami Warszawy pod sztandarem: „Prawo do niezawisłości, Prawo do Europy„. Tak zwany „Marsz Tysiąca Tóg” był inicjatywą, która bez problemu przyciągnęła liczne grono prawników, ale chyba głównie przeciwników reformy wymiaru sprawiedliwości autorstwa rządu Mateusza Morawieckiego.

Marcin Warchoł z ministerstwa sprawiedliwości jednoznacznie określił, że w czasach rządów Platformy Obywatelskiej ówczesny skład Krajowej Rady Sądownictwa bardzo zdecydowanie krytykował wszelkie podejmowane próby akcji protestacyjnych ludzi w togach. Określano je wtedy jako inicjatywy „stanowiące zagrożenie dla niezależności sądów„.

Program „Kasta” wyemitowany zostanie po raz pierwszy w TVP Info w poniedziałek 20 stycznia. Potem aż do czwartku będzie go można oglądać codziennie o godz. 21.30. Z kolei na piątki o godz. 21 zaplanowano emisję w o wiele szerszej formule.

Źródło: press.pl, Twitter

z ostatniej chwili

Klub Ekstraklasy tonie. Miasto zakręciło kurek z kasą!

kontuzja piłka nożna

Koszmar młodego polskiego piłkarza. Nie zagra na Euro 2020