w

Uwaga! Klienci tego sprzedawcy prądu na celowniku oszustów

Koncern energetyczny ostrzega klientów przed otwieraniem załączników w e-mailach.

energa
Fot. opracowanie własne

Gdański koncern energetyczny Energa poinformował swoich klientów o wysokim poziomie zagrożenia. Chodzi o wiadomości przesyłane drogą elektroniczną. Najprawdopodobniej w polu nadawcy znajduje się fałszywy adres admin@zamira-company.com.

Energa prosi o czujność

Wiadomości rozsyłane są przez przestępców chcących wyłudzić pieniądze. temacie. Fałszywe e-maile zatytułowane są: „Zestawienie nierozliczonych dokumentow energa 2019„. Firma apeluje do klientów o uwagę i zachowanie czujności!

Szkodliwe załączniki

Dodatkowo wiadomości zawierają szkodliwy załącznik o nazwie: „Zestawienie nierozliczonych platnosci.xls„. Kliknięcie na załącznik spowoduje uruchomienie szkodliwego oprogramowania i automatyczne zaakceptowanie instalacji szkodliwych plików na naszych komputerach.

Poniżej przykładowa fałszywa wiadomość:

energa
Fot. Energa.pl

Ostrzegamy, że plik może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia, w tym zaszyfrowania danych, na którym zostanie otwarty, lub kradzieży wrażliwych danych użytkownika, np. danych logowania do konta bankowego” – informują przedstawiciele koncernu Energa. Pracownicy apelują, by pod żadnym pozorem nie otwierać wiadomości ani załączonych plików budzących wątpliwość.

Zobacz także: Spore kolejki pod oddziałami PBS. Klienci wycofują oszczędności!

W przesłanych klientom fałszywych wiadomościach mogą znajdować się również linki do innych, fałszywych i potencjalnie groźnych stron internetowych.

Podrobione e-maile mogą doprowadzić do uszkodzenia komputerów lub innych urządzeń, z których korzystamy przeglądając pocztę czy internet. Istnieje też ryzyko kradzieży wrażliwych danych, w tym loginów i haseł do bankowości elektronicznej.

Źródło: Energa.pl

pilne

Niewyobrażalna tragedia. Nie żyje kochany przez wszystkich aktor

kobieta telefon komórkowy

Olbrzymia kara dla polskiej sieci komórkowej. Oszukiwała przez lata