w

KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Szokujące słowa brytyjskiego polityka. „Polska będzie następna”

W trakcie konferencji prasowej w europarlamencie, jeden z wyjątkowo kontrowersyjnych polityków w UE wypowiedział szokujące słowa na temat Polski.

farage
Fot. Gage Skidmore / Flickr (Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0))

Podczas konferencji prasowej jeden z wyjątkowo kontrowersyjnych polityków wypowiedział się na temat Polski. Wyraził pewność, że to właśnie Polska jako następna opuści Unię Europejską.

Wielka Brytania za moment poza UE

Parlament Europejski pochylił się dziś nad umową dot. opuszczenia struktur Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. W głosowaniu nad poparciem zapisów dokumentu 621 europosłów było za, 49 przeciw, pozostali w tej kwestii obojętni. Kraj opuści Unię Europejską pod koniec stycznia.

Osoba szefująca Komisji Europejskiej, czyli Ursula Von der Leyen, po głosowaniu podziękowała Wielkiej Brytanii za cały dotychczasowy wkład, jaki kraj ten wniósł w kreowanie Unii Europejskiej. Powiedziała również, że unijne struktury będą ostrożnie podchodziły do tematu Brexitu i wdrażanie procedur w życie. Wyraziła również nadzieję na dalszą dobrą współpracę.

Farage: „Polska będzie następna”

Podczas pożegnalnej konferencji prasowej konserwatywny polityk Nigel Farage, lider frakcji negatywnie nastawionej do Unii Europejskiej, został zapytany przez dziennikarzy o to, które kolejne kraje mogą opuścić wspólnotę. Wymienił trzy kraje, w tym Polskę.

Polacy są upominani i wielokrotnie obrażani przez takie osoby, jak Timmermans. Dla nich to trochę za dużo niż są w stanie znieść, mając na uwadze ich skomplikowaną historię. 30 lat w Polsce rządzili komuniści. Teraz mamy rząd w Brukseli, który dla wielu Polaków wygląda niemal identycznie, jak system, od którego udało im się wtedy uwolnić – powiedział Nigel Farage podczas konferencji.

Nigel Farage nazywany jest ojcem brexitu. Polityk wydaje się być niezwykle radosny z powodu rozwodu z Unią Europejską. Polityk uważa, że brexit stanowi dopiero początek zmian i wyzwań, jakie stoją przed Europą. Jego zdaniem Polska również opuści unijne struktury.

Jestem przekonany, że następnym krajem, który opuści Unię Europejską, będzie Polska – oświadczył (cytat za Polsat News). Patrząc jednak na to, na jakim poziomie kształtuje się aktualnie poparcie dla UE wśród Polaków, nie wydaje się to prawdopodobne.

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zapoczątkowało referendum z 23 czerwca 2016 r. Za brexitem głosowało wówczas ok. 52 proc. obywateli Wielkiej Brytanii.

Źródło: WP.pl, Money.pl

koronawirus

Koronawirus nie odpuszcza. Świat szykuje się na najgorsze, Polacy wykupują maski

strażacy pożar australia

Szokujące nagranie. Strażacy uciekają przed ogromną falą ognia