w

HAHAHA!HAHAHA!

Zjadł cukierka, dopadł go sąd. Zapadł wyrok w sprawie emeryta

Emerytowi ze Szczecina następnym razem śliwka w czekoladzie stanie w gardle.

kradzież cukierka

Emerytowi ze Szczecina następnym razem śliwka w czekoladzie stanie w gardle. Sąd rejonowy w Kołobrzegu uznał go winnym kradzieży cukierka za 40 gr. Zapadł wyrok w absurdalnej sprawie.

Grzywna w wysokości 300 śliwek w czekoladzie

Sędzia uzasadniając wyrok oznajmiła, że nie patrząc na umyślność popełnienia tego koszmarnego czynu, jak i wartość zjedzonego przedmiotu, oskarżony nie miał prawa uważać, że towar można sobie po prostu skonsumować.

70-latek usłyszał wyrok w swojej sprawie. Prócz wysokiej grzywny musi zapłacić kolejne 100 złotych w związku z kosztami procesu.

120 zł do zapłaty

Oskarżony o kradzież cukierka o wartości 40 groszy emeryt został uznany winnym. Wyrok zapadł w Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu. W sumie emeryt ma do zapłacenia 120 zł. 70-latek w wakacje 2019 roku w dyskoncie zjadł śliwkę w czekoladzie. Wzięto go na zaplecze, dokonano przeszukania i wezwano policję.

Po jakimś czasie emerytowi dostarczono wezwanie na komendę. Choroba i wizyty lekarskie spowodowały jednak, że nie pojawił się na policji. Jak twierdził, o nieobecności powiadomił telefonicznie, a drugiego terminu nie otrzymał.

To już drugi wyrok o kradzież cukierka

To już drugi wyrok w tej sprawie. W postępowaniu nakazowym uznano emeryta winnym wykroczenia. Wtedy skazano go na miesiąc ograniczenia wolności z obowiązkiem 20 godzin darmowej pracy na cele społeczne.

Emeryt od wyroku się odwołał, ponieważ jego zdaniem to nie była kradzież cukierka, a chęć spróbowania go przed kupnem. Stroną sprawy stałą się wówczas Prokuratura Krajowa, która powyższą decyzję uznała za zbyt surową.

Źródło: Twitter, RMF24

who rak statystyki

Ważna organizacja ma drastyczne dane. Rak zaatakuje jeszcze mocniej

mieszkanie plus

Mieszkanie Plus okazało się klapą. Co teraz czeka rodziny?