w ,

Mieszkanie Plus okazało się klapą. Co teraz czeka rodziny?

Program Rodzina 500+ nie działa, a dzieci rodzi się coraz mniej. Rząd nie daje też nadziei drugiemu ze sztandarowych projektów. Mieszkanie Plus to niewypał.

mieszkanie plus
Fot. YouTube / Miasto Biała Podlaska

Nie tak dawno pisaliśmy, że program Rodzina 500+ nie działa. Rząd nie ma też nadziei jeśli chodzi o drugi ze sztandarowych projektów, czyli „Mieszkanie Plus„. Czas się z nim pożegnać.

Mieszkanie Plus okazało się klapą

Rząd ma jednak pewne plany co do tego, jak w przyszłości realizowana będzie polityka mieszkaniowa. Program „Mieszkanie Plus” ma zastąpić nowa inicjatywa o nazwie „Mieszkanie dla rozwoju„. To będzie wiązało się z zupełnie nowymi zasadami.

POLECAMY:
Rząd zawiedziony 500 plus? Liczba urodzin nie rośnie i będzie spadać

Los programu „Mieszkanie Plus” jest przesądzony i rząd chce go zakończyć. Nie zobaczymy już więc premiera ani ministrów na budowach i pozowania do zdjęć z łopatami. Koniec też z przecinaniem wstęgi na nowych blokach. Rzeczywistość pokazała, że nie ma szans na realizację tak ambitnego programu.

Program wywrócił się o własne sznurówki

Program „Mieszkanie Plus” – jak twierdzą eksperci od rynku mieszkaniowego cytowani przez Money.pl –  przewrócił się o własne nogi jeszcze przed tym, jak go uruchomiono. Miały wpływ na to m.in. warunki panujące na rynku deweloperskim. Projekt rozpoczęto po prostu w złym momencie.

Oznacza to więc, że ten jeden ze sztandarowych projektów nie jest już do uratowania. „Mieszkanie Plus” przeszło już tyle zmian i wdrożeń pomysłów, że nie przypomina już tego, czym był pierwotnie. Lada chwila czeka nas więc zmiana nazwy jak i założeń nowego programu.

Mieszkanie Plus przejdzie rebranding

Rząd lada moment ogłosi nową nazwę projektu mieszkaniowego. Ma ona brzmieć „Mieszkanie dla rozwoju„, co będzie kojarzyło się z nazwą Ministerstwa Rozwoju. Za wszystkie prace związane ze zmianami odpowiada minister Jadwiga Emilewicz.

POLECAMY:
Czy to już koniec 500 plus? Dane są bezlitosne

Co się zmieni? Głównie to, że od teraz grunty pod budowę nowych mieszkań będą przekazywane firmom deweloperskim. W miejsce otrzymanej działki deweloperzy będą musieli oddać do 20 proc. mieszkań na potrzeby nowego programu. Zgodnie ze słowami minister Emilewicz, jest to metoda znana i szeroko stosowana w innych krajach.

Kolejną zmianą jest m.in. wynajmowanie mieszkań od TBS-ów i przekazywanie je osobom mocno potrzebującym lokalu. Za czynsz by w takim wypadku płaciło Ministerstwo Rozwoju.

Źródło: money.pl, Ministerstwo Rozwoju

Zobacz także:

kradzież cukierka

Zjadł cukierka, dopadł go sąd. Zapadł wyrok w sprawie emeryta

dani ramirez lech poznan

Transferowy hit Ekstraklasy. Hiszpan zasilił ligowego potentata