w

HAHAHA!HAHAHA!

Straszne czy śmieszne? Po pijaku ukradł koparkę i pojechał do szwagra

Niecodzienna interwencja policjantów ze Swarzędza. Kradzież koparki, której opis może rozbawić, ale z pewnością złodziejowi nie jest teraz do śmiechu.

kradzież koparki swarzędz
Fot. Wielkopolska Policja/Pixabay

Policjanci ze Swarzędza zatrzymali mężczyznę, który włamał się do koparki i ją ukradł. Właściciel pojazdu zgłosił na komisariacie kradzież koparki i wycenił straty na 80 tys. zł. Kilka godzin później funkcjonariusze odzyskali koparkę i zatrzymali mężczyznę. Usłyszał on zarzut kradzieży z włamaniem i jazdy w stanie nietrzeźwości.

Kradzież koparki w Swarzędzu. Co się stało?

10 lutego br. policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu otrzymali zgłoszenie o kradzieży koparki. Z uzyskanych informacji wynikało, że jakaś nieznana osoba weszła na plac budowy i odjechała koparką. Fakt ten zgłosił mężczyzna, którego zaalarmowali zaniepokojeni mieszkańcy pobliskich domów, których zbudziły w środku nocy hałasy.

Gdy właściciel koparki przyjechał na miejsce budowy, jego pojazdu nie było na miejscu, gdzie został zaparkowany po zakończonej pracy.

POLECAMY:
Policja przerwie nam słuchanie radia? To będzie możliwe już wkrótce

Na miejsce natychmiast udali się policjanci i rozpoczęli poszukiwania skradzionego pojazdu. Zabezpieczono wszelkie możliwe ślady i przesłuchano świadków.

Już po kilku godzinach od kradzieży, policjanci znali już pełną wersję zdarzenia. Okazało się, że w nocy koło placu budowy pojawił się mężczyzna, który postanowił że włamie się do pojazdu i pojedzie nią do swojego szwagra. Był pod wpływem alkoholu. Skradzioną koparką przejechał kilkadziesiąt kilometrów i zaparkował ją pod domem członka rodziny.

Szwagier nie uratował przestępcy

Szwagier włamywacza, gdy zobaczył, że pod jego domem stoi koparka postanowił ją odwieść na miejsce budowy, ale po drodze skończyło mu się paliwo i stanął w połowie drogi do miejsca gdzie jechał.

O wszystkim dowiedzieli się policjanci ze Swarzędza, którzy natychmiast pojawili się na miejscu i zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który odpoczywał w domu szwagra.

Po doprowadzeniu mężczyzny do komisariatu i wytrzeźwieniu, usłyszał on oczywiście zarzuty kradzieży z włamaniem i prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

źródło: Policja Wielkopolska

Zobacz także:

ukraińcy w polsce

Firmy skłonne płacić więcej Ukraińcom niż Polakom? Interesujące dane

wzrost cen zakupy

Niestety, to niemal pewne. Ceny będą dalej rosnąć