w

Wstrząsające wieści! Co trzeci Francuz nie myje rąk po wyjściu z toalety

Nawet co trzeci Francuz nie myje rąk po skorzystaniu z ubikacji. To dramatyczne wnioski z badania Francuskiego Instytut Badania Opinii Publicznej.

co trzeci francuz nie myje rąk

Nawet 1/3 Francuzów w ogóle nie myje rąk po skorzystaniu z ubikacji. To dramatyczne wnioski z badania Francuskiego Instytut Badania Opinii Publicznej.

Co trzeci Francuz nie myje rąk? Wstrząsające wyniki badań

29 proc. Francuzów (zarówno kobiet, jak i mężczyzn) przyznało w ankiecie, że po wyjściu z toalety nie myje rąk. 33 proc. z nich nie myje rąk przed gotowaniem posiłków, a ponad połowa przed spożywaniem ich. Ale są jeszcze gorsze informacje. Tylko co dziesiąty Francuz myje ręce przed zabawą z dzieckiem.

POLECAMY:
DRASTYCZNE. Podejrzani o koronawirusa wyciągani siłą z domów

Francuzi nie myją rąk również po tym, jak wysiądą z autobusu czy po zabawie z czworonogami. Jest jednak w tym wszystkim również dobra nowina. 3/4 Francuzów deklaruje, że myje się codziennie. Są jednak spore różnice w tej kwestii jeśli spojrzymy na higienę w podziale na płeć.

Panowie mają większy problem z higieną

81 proc. pań deklaruje, że myje całe ciało oraz twarz codziennie. Jeśli chodzi o panów, robi tak 71 proc. z nich. 94 proc. kobiet z Francji zmienia też codziennie bieliznę. W tej kwestii panowie mają większe powody do wstydu, bo również wypadają gorzej – robi to 73 proc. z nich.

POLECAMY:
Chiny ukrywają liczbę ofiar koronawirusa? SZOKUJĄCE NAGRANIE

Niemal co trzeci z mężczyzn w badaniu przyznał, że myje włosy każdego dnia. I tu wielkie zaskoczenie! Robi to tylko 8 proc. pań! Jednak 62 proc. Francuzek przyznało w czasie ankiety, że myje włosy co drugi lub co trzeci dzień.

Poziom higieny 70 lat temu i dziś

Istnieją wyniki badań na ten sam temat, które zostały przeprowadzone dawno temu, bo w 1951 roku. Inicjatorem analiz był magazyn „Elle”. Wygląda na to, że 70 lat temu tylko połowa Francuzek myła się każdego dnia. Za przyczynę tego uważa się jednak brak łazienki i dostępu do bieżącej wody. Wygląda więc na to, że od tamtej pory poziom higieny uległ znacznej poprawie.

Źródło: RMF 24 / PAP

Zobacz także:

andrzej duda cbos kidawa błonska bosak sondaż

CBOS: Taka przewaga robi wrażenie. Andrzej Duda demoluje konkurencję

maciej dowbor

Maciej Dowbor szczerze o prywatności pewnej sfery. „Jestem brutalny”