w ,

Koronawirus w Polsce?! Jak leczyć koronawirusa? Mamy najnowsze informacje

Czy koronawirus w Polsce już się pojawił? Mieliśmy rano doniesienia o pierwszym przypadku w Krakowie, jednak szybko zdementowano plotkę.

koronawirus w polsce

Czy koronawirus w Polsce już się pojawił? Mieliśmy rano doniesienia o pierwszym przypadku w Krakowie, jednak zarówno Ministerstwo Zdrowia jak i Główny Inspektorat Sanitarny zdementował te informacje.

Koronawirus mocno zaatakował w Europie

Dziś rano władze Chin uznały, że epidemia u nich wyhamowała. Jednak to co się dzieje w Europie wszystkich niepokoi i wzbudza panikę. We Włoszech trwa w tej chwili prawdziwie dramatyczna walka z koronawirusem. Śmiercionośny wirus szaleje już na północy tego kraju.

Nie żyje również 60-letni Francuz zakażony koronawirusem. To już drugi potwierdzony oficjalnie śmiertelny przypadek we Francji. Potwierdzono też 17 przypadków zakażenia koronawirusem w tym kraju.

Pojawiły się już pierwsze zachorowania w kolejnych krajach – w Hiszpanii, Finlandii, Chorwacji, Grecji i wielu innych. Epidemia się rozszerza i chyba nic nie jest w tej chwili w stanie zatrzymać koronawirusa.

Koronawirus w Polsce – nie chodzi o to czy się pojawi, ale kiedy…

Ministerstwo Zdrowia zamieściło w internecie listę placówek medycznych, do których należy się zgłosić w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Uruchomiono też specjalny numer infolinii, gdzie można uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas w tym temacie pytania.

Dziś pojawiło się także doniesienie o potwierdzonym przypadku w Polsce. Informację zdementowano chwilę później.

Mimo to media donoszą o kolejnych podejrzeniach na terenie Polski. W Koszalinie pracownicy ochrona zdrowia chodzą już w strojach ochronnych, co musi wzbudzać przerażenie. To w tym mieście podobno pojawiły się dwa dziwne przypadki, które są w tej chwili badane.

 

Ponadto 26 osób z Piotrkowa Trybunalskiego zostało objętych epidemiologicznym nadzorem. W tej grupie jest dużo dzieci. Z kolei do szpitala w Poznaniu trafił 3-letni chłopiec, który wraz z rodzicami wypoczywał w północnych rejonach Włoch. „Gazeta Wyborcza” potwierdziła również, że w szpitalu w Kielcach diagnozuje się 25-letnią kobietę z podejrzeniem koronawirusa.

Koronawirus mapa – aktualne dane

koronawirus mapa
Fot: gisanddata.maps.arcgis.com

Koronawirus szczepionka – czy jest?

Firma biotechnologiczna Moderna poinformowała, że właśnie wysłała eksperymentalną szczepionkę przeciw koronawirusowi naukowcom w celu przetestowania specyfiku. Prace nad nią trwały zaledwie 6 tygodni. Wstępne próby nowej szczepionki mają rozpocząć się jednak dopiero w kwietniu.

Źródło: Onet, Super Express, Gazeta Wyborcza, Twitter

Zobacz także:

żabka polska wpłacanie pieniędzy

Zupełnie nowa usługa w Żabce! Nie będzie trzeba chodzić do banku

Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez @duffy Lut 25, 2020 o 10:12 PST

Zgwałcona i przetrzymywana w niewoli. Szokujące wyznanie po 10 latach