w

Zupełnie nowa usługa w Żabce! Nie będzie trzeba chodzić do banku

Żabka wprowadza kolejną ciekawą usługę, która z pewnością ułatwi życie wielu klientom. Nie będą musieli bowiem już chodzić do banku.

żabka polska wpłacanie pieniędzy
Fot. YouTube/Żabka Polska

Żabka, Mastercard oraz First Data, należąca do Fiserv, wprowadzają innowacyjną usługę „Wpłacaj na kartę”. Od teraz w każdym sklepie sieci Żabka w Polsce konsumenci mogą wpłacać gotówkę na konto bankowe w terminalach Polcard (First Data) przy użyciu wybranych kart debetowych i kredytowych Mastercard.

Dzięki temu mogą szybko i wygodnie wpłacić nadmiar gotówki. Nie muszą tego robić w oddziale banku, a przy okazji codziennych zakupów.

W ilu sklepach dostępna jest usługa?

Usługa „Wpłacaj na kartę” dostępna jest w ponad 6000 sklepów sieci Żabka w całej Polsce. W porównaniu do 8000 wpłatomatów działających na terenie kraju niemal podwaja to liczbę punktów, w których wygodnie i szybko można wpłacić gotówkę na konto.

Jak wpłacić pieniądze w Żabce?

Aby skorzystać z nowej usługi, klient powinien poinformować kasjera o chęci wpłaty gotówki na konto. Sprzedawca odbiera od klienta pieniądze, które mają trafić na konto, przelicza je i wprowadza odpowiednią kwotę w systemie kasowym. Następnie klient wkłada lub zbliża swoją kartę do terminala i potwierdza transakcję kodem PIN.

Podobnie jak przy rejestracji starterów GSM, przy pierwszej transakcji „Wpłacaj na kartę”, zgodnie z polskimi wymogami prawnymi, klient musi też podać swoje dane. Chodzi o imię, nazwisko, numer PESEL, serię i numer dokumentu tożsamości oraz datę jego ważności – legitymując się przy kasie dowodem osobistym lub paszportem.

POLECAMY:
Płatności kartą zbliżeniowo. Ogromna zmiana jeszcze w tym roku

Korzystając z usługi po raz kolejny klient musi okazać kasjerowi dokument tożsamości. Za dokonanie transakcji Żabka nie pobiera prowizji. Po jej realizacji klient otrzymuje od sprzedawcy potwierdzenie wpłaty.

Zaksięgowane środki pojawią się na koncie w czasie od kilku do 30 minut od wykonania operacji. Czasami może to potrwać dłużej, w zależności od banku-wydawcy karty Mastercard.

Ile pieniędzy można wpłacić?

Jednorazowo w kasie Żabki można wpłacić dowolną kwotę do wysokości 500 zł. Tyle wynosi również dzienny limit wpłaty na kartę w sklepach sieci Żabka.

To kolejna dodatkowa usługa w Żabce

Nowe rozwiązanie wzbogaca szerokie już portfolio usług. To przecież m.in. możliwość opłacania rachunków czy odbierania i nadawania przesyłek, które Żabka oferuje swoim klientom.

Sieć detaliczna proponuje też usługę Mastercard „Płać kartą i wypłacaj”. Zgodnie z danymi NBP konsumenci chętnie korzystają z możliwości wypłaty gotówki z kasy sklepu przy okazji zakupów.

POLECAMY:
Niestety, to niemal pewne. Ceny będą dalej rosnąć

Tylko w III kw. 2019 r. Polacy dokonali 5,17 mln tego typu transakcji. Ich wartość wyniosła 635,6 mln zł, czyli niespełna 22% więcej niż rok wcześniej. „Wpłacaj na kartę” uzupełnia usługę „Płać kartą i wypłacaj”. Dzięki temu terminal płatniczy staje się w pełni funkcjonalnym urządzeniem umożliwiającym wykonywanie różnego rodzaju transakcji.

Kto może skorzystać z usługi?

Usługa „Wpłacaj na kartę” jest dostępna dla posiadaczy kart płatniczych Mastercard wydanych przez: Alior Bank, Bank BPS, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pekao (tylko karty kredytowe), BNP Paribas, Bank Pocztowy, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, mBank, Plus Bank, Santander Bank Polska oraz SGB-BANK.

Usługa jest uruchomiona przez First Data i to ona jest dostawcą usługi płatniczej. Mastercard w ramach współpracy z poszczególnymi bankami umożliwia, aby karty płatnicze miały funkcjonalność wpłaty gotówki na kartę. Żabka jako agent instytucji płatniczej zapewnia sieć punktów, w których usługa będzie dostępna.

źródło: Żabka

Zobacz także:

zus

PILNE: Ważny komunikat ZUS! Dotyczy wszystkich obywateli

koronawirus w polsce

Koronawirus w Polsce?! Jak leczyć koronawirusa? Mamy najnowsze informacje