w

Szaleniec na drodze. Jechał 167 km/h w MIEŚCIE

Policja w Jeleniej Górze miała do czynienia z dość nietypowym przekroczeniem prędkości. Szaleniec na drodze jechał w obszarze zabudowanym 117 km/h za szybko!

kretyn na drodze policja

Skrajna nieodpowiedzialność 20-latka w Jeleniej Górze. Szaleniec na drodze – w mieście, bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, pędził aż 167 km/h.

Kretyn na drodze

Policjanci pełniąc służbę na ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze, zauważyli pojazd marki Audi jadący z dużą prędkością od strony Bolkowa w kierunku centrum miasta.

Miernik prędkości wskazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 50 km/h, bezpośrednio przed przejściem dla pieszych miał na liczniku 167 km/h!

POLECAMY:
Straszne czy śmieszne? Po pijaku ukradł koparkę i pojechał do szwagra

Mężczyzna tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 117 km/h. Jadąc tak szybko, miał nawet problem z zastosowaniem się do sygnału zatrzymania do kontroli drogowej. Oprócz trzymiesięcznej przerwy w prowadzeniu auta, 20-latek został ukarany wysokim mandatem oraz punktami karnymi.

Jak został ukarany 20-latek?

Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na trzy miesiące, ukarali go również mandatem w wysokości 500 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Policja apeluje

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Prędkość jest główną przyczyną wypadków, często tych najtragiczniejszych. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

POLECAMY:
Policja przerwie nam słuchanie radia? To będzie możliwe już wkrótce

Warto także pamiętać, że wybierając się w podróż zarówno daleką, jak i bliską, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Najważniejsza z nich to przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i dostosowanie prędkości oraz techniki jazdy do warunków panujących na drodze. Aby dojechać szczęśliwie do celu, musimy też odpowiednio przygotować nasz pojazd.

Jest jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia, o której czasem się zapomina. Nigdy nie powinniśmy wsiadać za kierownicę, kiedy czujemy się źle, jesteśmy niewyspani i zmęczeni. Wtedy koncentracja na drodze słabnie i nietrudno o wypadek.

źródło: KMP Jelenia Góra

Zobacz także:

koronawirus u psów

OFICJALNIE: Pierwszy przypadek koronawirusa u psa

papierosy mentolowe zakaz sprzedaży

Koniec popularnych papierosów. Od maja już ich nie kupisz