w

OMGOMG

17 tys. zł za… zakażenie koronawirusem. Naukowcy szukają jeleni?

Zakażenie koronawirusem za pieniądze? Oczywiście, naukowcy szukają już takich osób do eksperymentalnego badania skuteczności szczepionki jednej z firm.

zakażenie koronawirusem za pieniądze

Naukowcy w Londynie zapłacą wolontariuszom 3500 funtów (w przeliczeniu nieco ponad 17 tys. zł) za eksperymentalne zakażenie koronawirusem. Zakażenie koronawirusem za pieniądze ma pomóc w opracowaniu szczepionki przeciwko śmiertelnemu wirusowi.

Zakażenie koronawirusem za pieniądze

Naukowcy z centrum Queen Mary BioEnterprises w Londynie rekrutują 24 przedstawicieli społeczeństwa.

Badanie sprawdzi, czy szczepionka firmy Hvivo opracowana przez naukowców skutecznie zwalczy COVID-19. Pacjenci pozostaną w kwarantannie przez dwa tygodnie, aby sprawdzić czy eksperyment się powiedzie.

POLECAMY:
Złe wieści dla Polski. Znamy najlepszą temperaturę dla rozwoju wirusa

Organ nadzoru medycyny w Wielkiej Brytanii – Agencja Regulacyjna ds. Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej – będzie musiał wyrazić zgodę na badanie przed jego rozpoczęciem.

Uczestnikom wstrzyknie się dwa słabsze szczepy koronawirusa, zwane 0C43 i 229E. Aby otrzymać wynagrodzenie, uczestnicy muszą pozostać w kwarantannie przez dwa tygodnie i przestrzegać ograniczonej diety. Nie wolno im kontaktować się z nikim innym ani ćwiczyć.

Zakażenie koronawirusem za pieniądze, a walka z epidemią

Obecnie w wielkiej Brytanii opracowywanych jest około 20 szczepionek, a w przygotowaniu są kolejne. Rząd Wielkiej Brytanii obiecał przekazać na walkę z koronawirusem dodatkowe 46 mln funtów.

Hvivo ogłosił swoje plany po tym, jak mężczyzna w wieku 60 lat stał się trzecią śmiertelną ofiara w Wielkiej Brytanii związaną z COVID-19.

POLECAMY:
Przewidział koronawirusa... 39 lat temu? Niebywała historia

Wszystkie działania są częścią globalnej walki z koronawirusem, w ramach której na znalezienie szczepionki przeznaczono dwa miliardy dolarów.

Zakażenie koronawirusem za pieniądze może pomóc, ale nie ad hoc

Eksperci cały czas twierdzą jednak, że jest mało prawdopodobne, aby szczepionka została zatwierdzona na czas, aby powstrzymać obecną epidemię.

Opracowanie nowych metod leczenia chorób zajmuje lata, ponieważ nowe leki muszą być szeroko badane w kilku etapach.

POLECAMY:
NIESAMOWITE. Czy twórcy komiksu przewidzieli koronawirusa 3 lata temu?

Zwykle tysiące osób muszą wziąć udział w fazie badań klinicznych w celu monitorowania bezpieczeństwa, tolerancji i skuteczności u ludzi.

Nawet jeśli testy okażą się sukcesem, leki muszą być produkowane na dużą skalę, co kosztuje miliardy dolarów. Dodatkowo każdorazowo muszą być sprawdzane przez organy regulacyjne.

źródło: dailymail

Zobacz także:

legalne konopie

Nowa „gorączka złota”? W Polsce może pojawić się w najbliższych latach

koronawirus to kara boża epidemia ksiądz

Koronawirus to kara Boża za homoseksualizm i aborcję? Ksiądz szokuje