w ,

PGE sprzedaje Ci prąd? WAŻNE ostrzeżenie dotyczące rachunków

PGE wydało ostrzeżenie do wszystkich osób, którym spółka sprzedaje energię elektryczną. Prosi o ostrożność w związku z wystąpieniem przypadków nowej kampanii phishingowej.

pge polska grupa energetyczna ostrzeżenie hacking phishing seniorzy

PGE wydało ostrzeżenie do wszystkich osób, którym spółka sprzedaje energię elektryczną. Prosi o ostrożność w związku z wystąpieniem przypadków nowej kampanii phishingowej. Przestępcy podszywają się pod Polską Grupę Energetyczną i wyłudzają pieniądze.

PGE ostrzega przede wszystkim seniorów

Rozsyłane są niewiadomego pochodzenia wiadomości informujące o rzekomych zaległych należnościach zawierają link przekierowujący do podejrzanych stron mających w nazwie różne kombinacje adresowe ze słowem „pge”, np. oplatapge.com.

POLECAMY:
Podwyżki cen prądu są nieuniknione? Sasin: "Nie będę zaklinać rzeczywistości"

Wszystkie takie przypadki są na bieżąco monitorowane, a strony blokowane. Wiadomo jednak, że ktoś przed zauważeniem, że to próba wyłudzenia, może się nabrać. Wszystkie takie sytuacje i próby oszustw są zgłaszane przez PGE do organów ścigania.

Spółka apeluje do swoich klientów o zachowanie czujności oraz dokładne sprawdzanie, czy podczas logowania do elektronicznego Biura Obsługi Klienta strona logowania jest właściwa, czy witryna jest zabezpieczona (symbol szarej kłódki) oraz czy adres widoczny w pasku w oknie przeglądarki to https://ebok.gkpge.pl/ebok/faces/profil/logowanie.xhtml.

Czytaj dalej, jeśli nie chcesz stracić pieniędzy

PGE zwróciło się do wszystkich klientów i pracowników o zachowanie szczególnej uwagi oraz przekazanie tego ostrzeżenia rodzinie i znajomym. W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości o nieuregulowanych należnościach i innych wzbudzających podejrzenia, należy zignorować taką wiadomość i nie otwierać żadnych linków ani załączników.

POLECAMY:
Rekompensaty za prąd nie będzie? PiS wycofuje się z obietnic

Działania nieuczciwych sprzedawców to problem, z którym zmagają się wszyscy operatorzy usług. PGE Obrót opiera swoją działalność na transparentności i uczciwej konkurencji. Polega to m.in. na dokładnym informowaniu klientów o swoich produktach i usługach.

Spółka posiada certyfikat Kodeksu Dobrych Praktyk w ramach Towarzystwa Obrotu Energią (TOE). Ponadto, spółka prowadzi własne akcje informacyjne ostrzegające oraz informujące klientów, jak nie dać się oszukać, a także, przypominające o prawach konsumentów i zachęcające do dokładnego czytania wszelkiego rodzaju umów.

POLECAMY:
Rachunki domowe dobijają rodaków. Zalegamy na potęgę

Warto też zaznaczyć, że takie próby wyłudzania pieniędzy od nieuważnych i nieświadomych klientów to dziś norma. Dotyczy to nie tylko sprzedawców energii elektrycznej, ale i operatorów komórkowych. Miejmy się zatem na baczności.

Źródło: Polska Grupa Energetyczna

bezdomne zwierzęta radny wieliczka skandaliczna wypowiedź program pomocy

„Bezdomne zwierzęta trzeba utylizować!”. Skandaliczne słowa radnego

kinga zawodnik dieta czy cud tvn style odchudzanie

Kinga Zawodnik: „Kobiety utożsamiają się ze mną. Jestem wzorem do naśadowania”