w

Małgorzata Kidawa-Błońska podjęła trudną, życiową decyzję

Małgorzata Kidawa-Błońska jeszcze niedawno była kandydatką Koalicji Obywatelskiej w wyścigu do prezydenckiego fotela. W końcu poznaliśmy jej decyzję co do przyszłości w polityce.

małgorzata kidawa-błońska prezydentem warszawy stolica trzaskowski wybory
Fot. YouTube / naTemat.pl

Małgorzata Kidawa-Błońska jeszcze niedawno była kandydatką Koalicji Obywatelskiej w wyścigu do prezydenckiego fotela. Po rezygnacji wskazywano, że może być faworytką w walce o stanowisko prezydenta Warszawy. W końcu poznaliśmy jej decyzję co do przyszłości w polityce.

Małgorzata Kidawa-Błońska – jaka czeka ją przyszłość?

Kidawa-Błońska (Koalicja Obywatelska / Platforma Obywatelska) była wszystkim znana ostatnio głównie z roli kandydatki w niedoszłych wyborach na prezydenta Polski. Startowała z hasłem „Prawdziwa Prezydent”.

POLECAMY:
Małgorzata Kidawa-Błońska i jej rekordowo niskie poparcie. Co się dzieje?

Bardzo słabe osiągnięcia sondażowe i nieustająco spadające poparcie w sondażach spowodowało, że Kidawa zrezygnowała z udziału w wyścigu o Pałac Prezydencki. Zastąpił ją obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Niedługo potem pojawiły się pierwsze plotki i spekulacje na temat tego, kto będzie rządził stolicą, gdyby Trzaskowski jednak pokonał Andrzeja Dudę? W partii zaczęto zastanawiać się, kto może go zastąpić na stanowisku prezydenta Warszawy. Ruszyła giełda nazwisk, a jedną z najbardziej poważnie branych pod uwagę osób była właśnie Kidawa-Błońska. Jak się jednak okazało, ten plan nie wypali.

Kidawa zostaje w Sejmie, nie powalczy o Warszawę

Kidawa-Błońska podjęła właśnie niezwykle trudną, ale ostateczną decyzję w tej sprawie. Nie wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy! Jak się do tego odniosła?

To już jest czas na inne pokolenie. Jestem posłem na całą kadencję – powiedziała Kidawa-Błońska widzom stacji Polsat News. – O Warszawie wiem naprawdę bardzo dużo, dlatego też wiem, że prezydentem stolicy powinien zostać kto inny – zakończyła spekulacje Kidawa-Błońska.

POLECAMY:
Małgorzata Kidawa-Błońska prezydentem Warszawy? „Scenariusz dopuszczalny”

Jak przyznała była kandydatka do fotela prezydenckiego, ma swojego faworyta w wyborach. Nie zamierza póki co zdradzać żadnych nazwisk. – Zależy mi na normalnej Polsce. Robię wszystko, żeby taka była, a moje ambicje polityczne tutaj są na drugim miejscu – zakończyła rozmowę.

Źródło: Super Express, Polsat News

Zobacz także:

mistrz ortografii mistrz dyktand dyktandapl wyniki

Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii. Znamy wyniki największego dyktanda w Polsce

bądź fit bluzy damskie diverse sportowa stylizacja kolory jakie wybrać

Bądź zawsze fit i zainwestuj w bluzy damskie