w

Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii. Znamy wyniki największego dyktanda w Polsce

Spontaniczny konkurs ortograficzny wspierający akcję #zostańwdomu przerodził się w największe dyktando w Polsce.

mistrz ortografii mistrz dyktand dyktandapl wyniki

Zakończyła się pierwsza edycja konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii”. Wyniki są imponujące! W konkursie wzięło udział ponad 8 tys. uczestników. Rozwiązali oni łącznie niemal 424 tys. dyktand. Spontaniczny konkurs ortograficzny wspierający akcję #zostańwdomu okazał się być największym dyktandem w Polsce.

Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii – wyniki

Konkurs Mistrz Ortografii, polegający na rozwiązywaniu dyktand, skierowany był początkowo do uczniów szkół podstawowych oraz średnich, ale odpowiadając na zainteresowanie dorosłych, organizatorzy stworzyli dla nich dodatkową kategorię.

Tym samym zarówno osoby tworzące dyktanda, jak i rozwiązujące je, rywalizowały w pięciu kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, uczniowie szkół średnich, dorośli. Dzięki temu poziom trudności był dopasowany do każdego z uczestników. Jak przedstawia się konkurs Mistrz Ortografii i konkurs Mistrz Dyktand w liczbach?

Liczby robią wrażenie…

Serwis dyktanda.pl umożliwia rozwiązywanie dyktand, a także dodawanie do serwisu własnych tekstów, które następnie będą mogli rozwiązywać inni użytkownicy. Każdy dodany tekst, przed pojawieniem się na stronie, przechodzi oczywiście moderację pod kątem poprawności ortograficznej.

mistrz ortografii mistrz dyktand wyniki dyktanda.pl

Szczegółowe informacje oraz wyniki dostępne są na stronie dyktanda.pl i na profilu inicjatywy na Facebooku. Ponieważ liczba zgłoszeń w konkursie Mistrz Dyktand przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, ich moderacja jeszcze trwa.

Dyktanda – najlepszy sposób na naukę poprawnej pisowni

Dyktanda to idealny sposób na naukę ortografii i utrwalenie poprawnej pisowni. Chcąc dobrze spożytkować czas spędzany przed komputerem, a dodatkowo zdobyć potrzebną nam lub naszym dzieciom wiedzę, dyktanda online będą idealnym rozwiązaniem.

Ćwicząc ortografię na urządzeniach multimedialnych, łączymy naukę z zabawą. Łatwiej jest zachęcić dzieci do rozwiązywania dyktand online, niż w tradycyjny sposób – na kartce papieru z długopisem w ręku.

W związku z obecną sytuacją na świecie, mniejsza liczba dzieci i młodzieży uda się na letni wypoczynek. Z tego powodu serwis Dyktanda.pl zorganizuje wakacyjną edycję pod nazwą „Wakacyjny Mistrz Ortografii„.

Organizator dziękuje za wsparcie

Organizatorzy pragną podziękować z całego serca wszystkim sponsorom I edycji konkursu, bez których to wszystko by się nie wydarzyło.

Sponsorzy ponad 600 nagród to m.in. Retrocegla.pl, FoxGames, Funiversity, Grupa Wydawnicza Foksal, Instytut Pamięci Narodowej, Krytyka Polityczna, Burda Książki, Świat Zabawek, Wydawnictwo Marpress, MedPharm Polska, Ortograffiti, Państwowy Instytut Wydawniczy, Poradnia K, Wydawnictwo Warstwy, Wydawnictwo Todo La Mancha, Księgarnia Tuliszków, Księgarnia Universitas, Wydawnictwo Edukacyjne, Wolters Kluwer, Wydawnictwo KUL, Wydawnictwo Lemoniada, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Wydawnictwo Wolno, Wydawnictwo Zysk i S-ka, Wydawnictwo Dreams, Helion, Wydawnictwo Promyczek, Wydawnictwo RM, Overmax, Interpak Solution. Sponsor logistyczny: RUCH S.A. i Paczka w RUCHu.

pies w studni

Dramat Leosia. Pies był uwięziony w STUDNI na odludziu

małgorzata kidawa-błońska prezydentem warszawy stolica trzaskowski wybory

Małgorzata Kidawa-Błońska podjęła trudną, życiową decyzję