w

Cała Polska. Na wybory! Nowa inicjatywa prezydenta Szczecina

Cała Polska. Na wybory! – to hasło kampanii społecznej ogłoszonej dziś przez Piotra Krzystka, prezydenta Szczecina.

cała polska na wybory piotr krzystek szczecin wybory prezydenckie
Fot. UM Szczecin

Cała Polska. Na wybory! – to hasło kampanii społecznej ogłoszonej dziś przez Piotra Krzystka, prezydenta Szczecina. Celem akcji jest zachęcanie do udziału
w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędą się 28 czerwca.

Kampanię prezydencką czas zacząć

Akcja zaczyna się w Szczecinie i w regionie, Prezydent zaprosił do niej także prezydentów miast z Unii Metropolii Polskich. Kampania ma maksymalnie obiektywnie zachęcać, pomagać i promować udział w wyborach.

To praktyczna realizacja Ustawy o samorządzie, która (art. 7 ust. 1 pkt 17) mówi o wspieraniu i upowszechnianiu idei samorządowej, w tym tworzeniu warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych i wdrażaniu programów pobudzania aktywności obywatelskiej.

– W naszej inicjatywie ważne jest to, aby łączyć siły i unikać tego co dzieli – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Dlatego swoje sympatie zostawiamy na boku i apelujemy o wspólne działanie w myśl zasady: Niech łączy nas to, że idziemy na wybory, a nie dzieli to na kogo chcemy głosować.

– My szczecinianie, jesteśmy otwarci na zmiany, potrafimy odważnie poszukiwać nowych rozwiązań. Angażujemy się i nie boimy się mieć własnego zdania. Tak było w przeszłości, tak jest i teraz. Dlatego dziś, w kolejną rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów z czerwca 1989 r. i w przededniu kolejnych, chcemy dać miastu, regionowi i całej Polsce, impuls do wspólnego działania.

Cała Polska. Na wybory! – Piotr Krzystek zaprasza

Do udziału w kampanii Piotr Krzystek zaprasza liderów, samorządowców, prezydentów miast, liderów opinii oraz osoby zaangażowane społecznie z regionu i całej Polski. Akcja prowadzona będzie głównie w internecie i mediach społecznościowych. Dlatego w ramach kampanii powstanie m.in. strona internetowa na której w prosty sposób będzie można porównać programy poszczególnych kandydatów na Prezydenta RP.

– To będą jedne z ważniejszych wyborów, dlatego jeszcze raz zachęcam do udziału – Cała Polska. Na wybory! – mówi prezydent Szczecina.

Źródło: Urząd Miasta Szczecina

Zobacz także:

maryla rodowicz instagram

Maryla Rodowicz brutalnie wyzwana na Instagramie! Prawdziwy szok

gus główny urząd statystyczny dochód rozporządzalny inflacja

GUS podał smutne dane. Polakom nie starcza pieniędzy na przyjemności