w ,

Depilacja laserowa – szybki sposób na permanentne usunięcie owłosienia. Czy warto?

Depilacja laserowa to szybki sposób na permanentne usunięcie owłosienia. Usuwanie włosów z nóg, okolic bikini czy pach to coś, z czym kobiety w naszej kulturze mierzą się od stuleci.

depilacja laserowa laserowe usuwanie owłosienia laserowa usuwanie włosów bikini laserowa depilacja opinie

Depilacja laserowa to szybki sposób na permanentne usunięcie owłosienia. Usuwanie włosów z nóg, okolic bikini czy pach to coś, z czym kobiety w naszej kulturze mierzą się od stuleci.

Depilacja laserowa – sprawdzona metoda

Już w starożytności znano wiele sposobów na pozbywanie się niechcianych włosków, a praktykom tym poddawały się zwłaszcza kapłanki czy wysoko urodzone damy. Dzisiaj, depilacja jest zjawiskiem powszechnym. Włosy usuwają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a skutecznych metod jest całe mnóstwo.

POLECAMY:
Bądź zawsze fit i zainwestuj w bluzy damskie

Jedną z takich metod jest właśnie depilacja z użyciem lasera. Zabieg taki szeroko wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej czy w innych  gabinetach kosmetologicznych, a sławę zdobył, jako złoty środek na pozbycie się owłosienia permanentnie.

Dla osób, które mają problemy z depilacją, czy to przez wrażliwą skórę, alergie na preparaty czy uciążliwy problem wrastających i powodujących zapalenie włosków, depilacja laserowa przychodzi z sensowną alternatywą. Jak przebiega taki zabieg i czy faktycznie, warto się mu poddać?

depilacja laserowa laserowe usuwanie owłosienia laserowa usuwanie włosów bikini laserowa depilacja opinie

Działanie lasera

Laser działa w prosty sposób. Wiązki światła wnikają we włosa za pomocą komórek barwnikowych – melaniny. W ten sposób, docierają do mieszka włosowego i uszkadzają trwale cebulkę włosa, co zapobiega ponownemu jego odrastaniu.

Depilację laserową wykonuje się w seriach, by uzyskać najlepsze efekty. Zazwyczaj wystarczy 6 zabiegów, by trwale pozbyć się problemu włosów na wybranej partii ciała. To jednak może się różnić dla osób z gęstym owłosieniem bądź jasnymi włosami.

Jak przygotować się do takiego zabiegu?

Okres przygotowań do depilacji jest ważny – skóra nie może być ani przesuszona, ani opalona. Świeża opalenizna obniży jakość działania lasera i może powodować większe podrażnienia i ból. Dlatego, zaleca się zrezygnowanie na miesiąc przed i po zabiegu z wszelkich kąpieli słonecznych i wizyt na solarium. Skóra może być także wydepilowana, jednak tylko za pomocą maszynki – niewskazane jest używanie preparatów czy depilatora, itp. przed zabiegiem.

Zobacz laser diodowy do depilacji na MedikaPoland.pl

Czy depilacja laserowa boli?

Ból jest kwestią bardzo indywidualną. Depilacja laserowa może powodować dyskomfort, jednak odczucia bólowe mogą okazać się bardzo podobne do tych, które towarzyszą nam przy depilacji depilatorem czy woskiem (bądź być mniejsze).

Czy zatem warto?

Tak, jeśli ktoś szuka skutecznego sposobu na trwałe pozbycie się włosów z partii ciała. Depilacja laserowa jest bardzo skuteczna, gdyż takie efekty właśnie oferuje. Decyzję taką warto dobrze przemyśleć – w końcu rezultatów tego zabiegu nie da się cofnąć. Depilację możemy wykonać na każdej partii ciała.

recesja gospodarcza handel fala upadłości euler hermes

Recesja, bezrobocie i fala upadłości. Obraz Polski po wakacjach

netfilx czerwiec serialy i filmy premiery co warto obejrzeć

Netflix czerwiec 2020. Najciekawsze filmy i seriale. Co warto oglądać?