w

300 plus Dobry Start 2020. Rusza kolejny nabór wniosków o świadczenie na dzieci

300 plus na Dobry Start dla dzieci rozpoczynających rok szkolny. Od 1 lipca rusza nabór wniosków. Program ma za zadanie wspierać finansowo edukację polskich dzieci.

300 plus dobry start dla kogo 2020 wniosek jak złożyć przez bank komu przysługuje dla kogo

300 plus na Dobry Start dla dzieci rozpoczynających rok szkolny. Od 1 lipca rusza nabór wniosków. Program ma za zadanie wspierać finansowo edukację polskich dzieci. 300 plus dla kogo? Jak złożyć wniosek przez bank?

Wniosek o 300 plus – jak złożyć?

Już od 1 lipca można ponownie składać wnioski o świadczenie 300 plus. Pieniądze pochodzące z tego programu Prawa i Sprawiedliwości przeznaczone są dla dzieci, które lada chwila rozpoczną rok szkolny. Nie ma tu kryterium dochodowego, pieniądze są zatem wypłacane każdej rodzinie.

300 zł jest jednorazowym wsparciem na każde dziecko do 20. roku życia. Warto pamiętać jednak, ż e w szczególnych przypadkach pomoc można pobierać na osobę do 24 roku życia. Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola i realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Nie dotyczy też studentów.

W wyjątkowych przypadkach wniosek o 300 plus może samodzielnie złożyć pełnoletni uczeń, jeśli jego rodzice nie żyją lub gdy ma od nich ustalone sądownie alimenty.

Dobry Start 2020 dla kogo? Pieniądze już od września. Ostatni dzwonek

Program Dobry Start zapoczątkowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rządu Prawa i Sprawiedliwości. Ma w założeniu być inwestycją w edukację polskich dzieci i ułatwieniem w zakupie niezbędnych rzeczy do szkoły. W sumie z programu skorzysta prawie 5 mln uczniów.

Wniosek o zapomogę złożyć mogą rodzice lub opiekunowie faktyczni albo prawni. Dokumenty składa się raz do roku. Uczniom niepełnosprawnym przysługuje ona dłużej – do 24 roku życia. Od kolejnego tygodnia można będzie składać wnioski o zapomogę na kolejny rok szkolny.

Wyprawka 300 plus Dobry Start zainicjował Andrzej Duda. Do kiedy złożyć wniosek?

Realizowany od kilku lat program Dobry Start został zainicjowany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Od 1 lipca rodzice po raz kolejny będą mogli składać wnioski o dofinansowanie w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka – mówiła dla Polskiej Agencji Prasowej Barbara Socha, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej.

Wniosek o świadczenie z programu Dobry Start można składać już od 1 lipca online przez stronę empatia.mpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną oraz portal PUE ZUS, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Dlatego wniosek możemy złożyć także po wakacjach, jednak nie później niż do 30 listopada – dowiadujemy się z ministerialnego portalu.

Programy zdaniem ministerstwa cieszą się wielką popularnością. Rośnie więc obawa, czy po zmianie prezydenta zostaną utrzymane. Rząd jest w trakcie budowania nowej strategii demograficznej. Dlatego rodziny mają dostać więcej wsparcia, ponieważ dotychczasowe programy (m.in. Rodzina 500 plus) nie działają do końca tak, jak ministerstwo zakładało.

577 tys. wniosków w programie Dobry Start [6 lipca 2020]

Ponad 577 tys. wniosków złożono w rozpoczętym na początku lipca programie wyprawek szkolnych „Dobry start” – poinformowała w poniedziałek w Białymstoku minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Popularność programu jest duża, dlatego zarezerwowano na niego 1,5 mld zł w budżecie państwa.

Z kolei środki w ramach „Mama 4 plus” trafiły do 57 tys. osób.

Źródło: MPiPS

tippi degre namibia afryka księga dżungli

Tippi Degre dorastała na łonie natury ze zwierzętami. Jak wygląda dzisiaj?

zabiegi kosmetyczne salon oferta mezoterapia technologie metody

Zabiegi kosmetyczne orężem w walce o piękny wygląd