w ,

Najlepsze gry planszowe do grania podczas kwarantanny

Przez ostatnie kilka miesięcy większość Polaków została poddana izolacji społecznej spowodowanej epidemią koronawirusa. Zmieniło to nasz styl życia.

najlepsze gry planszowe kwarantanna koronawirus co robić

Przez ostatnie kilka miesięcy większość Polaków została poddana izolacji społecznej spowodowanej epidemią koronawirusa. Oznaczało to rewolucyjne zmiany w stylach życia milionów osób. Koniec ze spotkaniami towarzyskimi na mieście. Koniec z wizytami w nocnych klubach czy chodzeniem na koncerty i wydarzenia sportowe.

Najlepsze gry planszowe – co robić w kwarantannie?

Wiele osób zdecydowało się uciec przed nudą w świat gier komputerowych albo hazardu online. Trudno się zresztą temu dziwić, skoro przez cały czas trwania ogólnoświatowej kwarantanny producenci dwoili się i troili, aby ułatwić graczom dostęp do rozrywki. Nie sposób oprzeć się pokusie, gdy czekają na ciebie takie gratki jak bonus za rejestrację lub darmowa gra do pobrania, dostępna po założeniu konta w poszczególnych sklepach w sieci.

Czasami warto jednak wyłączyć komputer i spędzić trochę wartościowego czasu z innymi domownikami, na których towarzystwo przecież i tak jesteś skazany przez najbliższe kilka tygodni. Niezależnie od tego, czy mieszkasz z rodziną, partnerem czy współlokatorami, najlepsze gry planszowe z poniższego zestawienia zdecydowanie umilą niejeden wieczór spędzony w domowym zaciszu.

Monopoly

W zestawieniu zrzeszającym najlepiej oceniane gry planszowe nie mogło zabraknąć Monopoly, klasycznego symulatora rynku nieruchomości. Historia tej klasycznej gry wydawanej przez Hasbro jest bardzo długa i bogata, bowiem jej pierwsze wydanie ukazało się aż 85 lat temu, w 1935 roku.

Od tamtego czasu Monopoly doczekało się setek alternatywnych wersji, wliczając w to zestawy zawierające zabawkowe karty kredytowe zamiast gotówki, czy też plansze inspirowane serią książek i filmów o Harrym Potterze. Jednak najlepszych wrażeń płynących z gry w Monopoly doświadczysz grając w oryginalną wersję, bazującą na handlu nieruchomościami.

Klasyk od Hasbro prawdopodobnie otwierałby także zestawienie przedstawiające najlepsze gry planszowe dla pięciu osób, ze względu na to, iż właśnie tyle pionków znajduje się w pudełku. Minimalna dopuszczalna liczba graczy to dwie osoby. Pamiętaj jednak, że jedna partia Monopoly może potrwać wiele godzin — warto więc upewnić się, że masz czas ją dograć zanim zaczniecie grać.

Poza doskonałą rozrywką, ta gra ma także walory edukacyjne. Według Klary Czerwińskiej, ekspertki z portalu kasynos.online, granie w Monopoly z dziećmi uczy podstaw zarządzania pieniędzmi i mechanizmów rynkowych.

Osadnicy z Catanu

Powszechnie znana jako “Catan”, ta strategiczna gra planszowa zmusi cię do wytężenia szarych komórek oraz wykorzystania zdolności negocjacyjnych. Rozgrywka opiera się na zdobywaniu surowców oraz budowaniu osad, dróg, i miast, w celu pokrycia jak największej powierzchni na planszy.

Kluczową rolę w Osadnikach z Catanu odgrywa handel surowcami z innymi graczami. Dzięki temu można szybciej zdobyć materiały wymagane do postawienia kolejnych konstrukcji. Cała gra toczy się do momentu, w którym jeden z graczy osiągnie limit dziesięciu punktów zwycięstwa.

Jedna partia “Catana” zazwyczaj trwa mniej więcej godzinę, a może brać w niej udział od trzech do czterech graczy. To bardzo dobra propozycja dla dojrzalszych domowników, z racji tego, iż jest całkiem skomplikowana i wymaga strategicznego myślenia. Z tych względów nie jest to raczej najbardziej odpowiednia gra planszowa dla dzieci.

Chińczyk

Nazwa tej gry może być myląca, gdyż Chińczyk tak naprawdę wywodzi się z Niemiec. Ta prosta, lecz wciągająca rozgrywka jest szalenie popularna w Polsce – z pewnością znasz ją z dzieciństwa. W tych trudnych czasach warto odnaleźć dawno zapomniane pudełko z Chińczykiem i przedstawić ją najmłodszym domownikom.

Najlepsze gry stołowe cechują się prostotą i grywalnością. Chińczyk zdecydowanie spełnia te wymagania. Cała zabawa polega na przetransportowaniu swoich pionków na drugą stronę planszy, do tak zwanej “bazy”. Trzeba mieć na uwadze poczynania innych graczy. Gra jest najbardziej ekscytująca w wariancie dla czterech graczy, ale nawet i dwie osoby będą się przy niej świetnie bawić.

Podsumowanie

Wymienione pozycje to tylko trzy najbardziej uniwersalne gry, które pomogą przebrnąć przez trudne chwile przymusowej izolacji. Świat gier planszowych jest pełen zróżnicowanych propozycji, które aż same proszą się o odkrycie! Jeżeli powyższe gry nie spełniają twoich wymagań, w sieci znajdziesz wiele innych rankingów z pozycjami bardziej odpowiadającymi twoim zainteresowaniom.

joanna przetakiewicz hejt akcja kobiety wiek instagram

Joanna Przetakiewicz: Polki boją się być szczęśliwe

łukasz szumowski rezygnacja dymisja

Łukasz Szumowski rezygnuje! Minister zdrowia podał się do dymisji