w

Zabił kota uderzając nim o beton. Właśnie zapadł wyrok

Zabił kota w niezwykle brutalny sposób. Sąd właśnie skazał oprawcę na rok bezwzględnego więzienia i pięcioletni zakaz posiadania zwierząt.

zabił kota ostrów sośnie sąd skazał sprawcę recydywista

Zabił kota w niezwykle brutalny sposób. Sąd właśnie skazał oprawcę na rok bezwzględnego więzienia i pięcioletni zakaz posiadania zwierząt. 37-latek został skazany przez Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp.

Zabił kota, usłyszał wyrok

To był okrutny, bestialski czyn. Nie ma wytłumaczenia tego, co zrobił oskarżony – uzasadnił wyrok sędzia Wojciech Baszczyński z Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim. 37-letni sprawca z gminy Sośnie (powiat ostrowski) miał dokonać tego bestialskiego czynu pod wpływem alkoholu. Nie przekonało to jednak sędziego. Na tym etapie sprawy wyrok jest jeszcze nieprawomocny.

POLECAMY:
Dramat Leosia. Pies był uwięziony w STUDNI na odludziu

Zdaniem sądu oskarżony ma problem z alkoholem, dlatego ten powinien przejść terapię odwykową. Wskazał, że w więzieniu takie możliwości istnieją i warto z nich skorzystać. Istotą wyroku jest też działanie prewencyjne i ostrzegawcze dla innych, którzy mają w głowie takie pomysły.

To nie jest tak, że sądy takie sprawy umarzają. Dlatego tym wyrokiem pokazujemy, że takie przestępstwa sądy traktują bardzo poważnie, a kary są współmierne do czynu. Bo to są czyny wysoce szkodliwe społecznie – oświadczył sędzia Wojciech Baszczyński.

To nie pierwsze zabójstwo zwierzęcia

Wyrok jest nieprawomocny. Najgorsze jest to, że czyn, którego dopuścił się skazany, to nie pierwszy taki przypadek. W 2018 r. mężczyznę skazano na 10 miesięcy więzienia za zabicie psa.

Do winy się przyznał, a za przyczynę swojego postępowania wskazał fakt, że pies głośno szczekał. Przywiązał psa za nogi do płotu i zabił siekierą. Zwłoki wrzucił do studni. Jeśli chodzi o sprawę kota, sprawca swoje zachowanie tłumaczył tym, że kot płoszył jego kury. Wówczas wskazywał też, że był pijany, dlatego też nie wiedział, co robi.

POLECAMY:
Kotka bez oczu gwiazdą sieci! Mimo niepełnosprawności pomaga innym

Oskarżonego nie tłumaczy alkohol, dlatego, że to – co zaznaczył już ustawodawca – nie jest okoliczność łagodząca – powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia Baszczyński.

W kwietniu 2018 r. w życie weszły przepisy zaostrzające karalność za znęcanie się nad zwierzętami. W powszechnym rozumieniu znęcanie się nad zwierzętami bywa utożsamiane z celowym działaniem sprawcy, które nakierunkowane jest na zadanie zwierzęciu bólu lub cierpienia.

Źródło: TVP Info, Polsat News

grzegorz skawiński kombii przetrwamy youtube piosenka premiera opole festiwal

Grzegorz Skawiński o festiwalu w Opolu. „Nie wyobrażam sobie tego”

lokaty bankowe inflacja oszczędzanie nie opłaca się niskie oprocentowanie eurostat

Lokaty bankowe. Trzymasz na nich swoje oszczędności? Lepiej je wycofaj