w

Zabił kota uderzając nim o beton. Właśnie zapadł wyrok

Zabił kota w niezwykle brutalny sposób. Sąd właśnie skazał oprawcę na rok bezwzględnego więzienia i pięcioletni zakaz posiadania zwierząt.

zabił kota ostrów sośnie sąd skazał sprawcę recydywista

Zabił kota w niezwykle brutalny sposób. Sąd właśnie skazał oprawcę na rok bezwzględnego więzienia i pięcioletni zakaz posiadania zwierząt. 37-latek został skazany przez Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp.

Zabił kota, usłyszał wyrok

To był okrutny, bestialski czyn. Nie ma wytłumaczenia tego, co zrobił oskarżony – uzasadnił wyrok sędzia Wojciech Baszczyński z Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim. 37-letni sprawca z gminy Sośnie (powiat ostrowski) miał dokonać tego bestialskiego czynu pod wpływem alkoholu. Nie przekonało to jednak sędziego. Na tym etapie sprawy wyrok jest jeszcze nieprawomocny.

Zdaniem sądu oskarżony ma problem z alkoholem, dlatego ten powinien przejść terapię odwykową. Wskazał, że w więzieniu takie możliwości istnieją i warto z nich skorzystać. Istotą wyroku jest też działanie prewencyjne i ostrzegawcze dla innych, którzy mają w głowie takie pomysły.

To nie jest tak, że sądy takie sprawy umarzają. Dlatego tym wyrokiem pokazujemy, że takie przestępstwa sądy traktują bardzo poważnie, a kary są współmierne do czynu. Bo to są czyny wysoce szkodliwe społecznie – oświadczył sędzia Wojciech Baszczyński.

To nie pierwsze zabójstwo zwierzęcia

Wyrok jest nieprawomocny. Najgorsze jest to, że czyn, którego dopuścił się skazany, to nie pierwszy taki przypadek. W 2018 r. mężczyznę skazano na 10 miesięcy więzienia za zabicie psa.

Do winy się przyznał, a za przyczynę swojego postępowania wskazał fakt, że pies głośno szczekał. Przywiązał psa za nogi do płotu i zabił siekierą. Zwłoki wrzucił do studni. Jeśli chodzi o sprawę kota, sprawca swoje zachowanie tłumaczył tym, że kot płoszył jego kury. Wówczas wskazywał też, że był pijany, dlatego też nie wiedział, co robi.

Oskarżonego nie tłumaczy alkohol, dlatego, że to – co zaznaczył już ustawodawca – nie jest okoliczność łagodząca – powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia Baszczyński.

W kwietniu 2018 r. w życie weszły przepisy zaostrzające karalność za znęcanie się nad zwierzętami. W powszechnym rozumieniu znęcanie się nad zwierzętami bywa utożsamiane z celowym działaniem sprawcy, które nakierunkowane jest na zadanie zwierzęciu bólu lub cierpienia.

Źródło: TVP Info, Polsat News

grzegorz skawiński kombii przetrwamy youtube piosenka premiera opole festiwal

Grzegorz Skawiński o festiwalu w Opolu. „Nie wyobrażam sobie tego”

lokaty bankowe inflacja oszczędzanie nie opłaca się niskie oprocentowanie eurostat

Lokaty bankowe. Trzymasz na nich swoje oszczędności? Lepiej je wycofaj