w

Fiat 126 PLL LOT z rejsowymi samolotami. Wyjątkowa sesja zdjęciowa

Fiat 126 na tle samolotów PLL LOT był tematem sesji zdjęciowej. Grupa Pokazowa 126-HOOLIGANS RACING zaprezentowała niezwykłe zdjęcia autorstwa Fryderyka Zyski i Katarzyny Piszczek.

fiat 126 pll lot sesja zdjeciowa
Fot. Biuro prasowe FCA

Fiat 126 na tle samolotów PLL LOT był tematem sesji zdjęciowej. Grupa Pokazowa 126-HOOLIGANS RACING zaprezentowała niezwykłe zdjęcia autorstwa Fryderyka Zyski i Katarzyny Piszczek.

Fiat 126 PLL LOT z 1987 r. w oryginalnym malowaniu

W rolach głównych występują Fiat 126 PLL LOT z 1987 r. w oryginalnym malowaniu samochodu służbowego pracowników polskich płyt lotniskowych z lat 80. oraz samoloty rejsowe PLL LOT – Embraer 195 i Bombardier Q400. Sesja została zrealizowana na płycie postojowej krakowskiego lotniska Balice.

To była wyjątkowa sesja zdjęciowa! Na płycie postojowej krakowskiego lotniska pojawił się legendarny Fiat 126. Na zdjęciach towarzyszyły mu piękne samoloty rejsowe Polskich Linii Lotniczych LOT.

Widoczne na zdjęciach auto to historyczny samochód Grupy Pokazowej 126-HOOLIGANS RACING – Polski Fiat 126 PLL LOT z 1987 roku. Nie jest on modelem seryjnym. To egzemplarz stworzony w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym FSM do celów sportowych i badawczych.

Prezentowany egzemplarz waży niewiele ponad 500 kg. Wyposażono go w silnik wykonany przez Tomasza Cabaja. Bazuje na seryjnym bloku i rozwijający moc 56 KM, klatkę bezpieczeństwa Race Cages i fotele kubełkowe z pięciopunktowymi pasami.

Niezwykłe, oryginalne malowanie

Nadwozie pojazdu zostało pomalowane białym lakierem akrylowym marki General z palety Fiata i wzbogacone historycznym malowaniem PLL LOT. Grafika obejmuje stylizowaną sylwetkę żurawia. Zwycięski projekt Tadeusza Lucjana Gronowskiego w konkursie LOT-u z przełomu lat 1929 i 30, który do dziś jest oficjalnym znakiem PLL LOT.

W latach 70. i 80. ubiegłego wieku znakowanie pojazdu polegało na naniesieniu papierowych szablonów. Odbywało się to przy pomocy białek na nadwozie, pomalowaniu pędzlem i tamponowaniu watą owiniętą w gazę.

fiat 126 pll lot olx otomoto cena tuning sprzedam elegant
Fot. Biuro prasowe FCA
POLECAMY:
Goodyear Blimp. Sterowiec symbolem od ponad 100 lat

Tak pomalowanymi Fiatami, dodatkowo wyposażonymi w radiotelefony, od 1979 r. jeździli pracownicy obsługujący płyty polskich lotnisk. Fiat 126 w tym malowaniu wystąpił w serialu „07 Zgłoś się”, auto na Okęciu miało seryjny numer 423.

Samochód o numerze rejestracyjnym KR 99J wpisano do rejestru zabytków i znajduje się w prywatnych rękach jednego z kolekcjonerów klubu 126HOOLIGANS RACING, dziennikarza motoryzacyjnego Marcina Małysza. Jest obecnie jedynym samochodem w takim malowaniu w Polsce.

Sesja dzięki uprzejmości PLL LOT oraz Kraków Airport odbyła się na płycie postojowej lotniska w Balicach, w towarzystwie samolotów Embraer 195 oraz Bombardier Q400, podstawionych dzień wcześniej w odpowiednie miejsca.

wycena nieruchomości online cennik toruń gdańsk warszawa rzeczoznawca

Wycena nieruchomości online? Można to już zrobić szybko i tanio

katarina barley praworządność zagłodzimy polskę finansowo

Wiceszefowa PE: „Zagłodzimy Polskę finansowo”. Niemka wywołała skandal