w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF OMGOMG PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Koronawirus. Rząd będzie trzymał zakażonych w kontenerach. Pierwsze już powstały

Koronawirus atakuje kolejne osoby. Te, u których wystąpi podejrzenie zakażenia COVID19, wkrótce trafią do specjalnie kontenerów-izolatek.

koronawirus izolatoria izolatorium izolatka kontenerowce do izolacji chorych pgz
Fot. Zurad / Polska Gruba Zbrojeniowa (PGZ)

Koronawirus atakuje kolejne osoby w Polsce. Te, u których wystąpi podejrzenie zakażenia COVID-19, wkrótce trafią do specjalnie w tym celu zaprojektowanych kontenerów. Rząd ruszył z budową pierwszych „osiedli” pełnych izolatoriów, gdzie będzie przetrzymywać obywateli.

Koronawirus. Izolatoria dla chorych już powstają, ale czemu pod osłoną nocy?

Pierwszy przetarg na stworzenie systemu segregacji wygrała firma Zurad, która należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. To państwowa spółka specjalizująca się w produkowaniu specjalistycznego sprzętu na potrzeby wojska.

W komunikacie spółki czytamy, że to pierwszy tego typu projekt, w ramach którego spółka Zurad, przy współudziale kooperanta Modular System sp. z o.o., dostarczy zespół kontenerów do tzw. triażu.

Jaki jest cel izolatoriów? To minimalizacja ryzyka transmisji SARS-CoV-2 na osoby zgłaszające się do szpitala, które nie są zakażone koronawirusem. Chodzi o pacjentów przyjmowanych na wizyty i zabiegi planowe. Zaproponowane rozwiązanie nie jest pierwszym służącym do walki z koronawirusem.

To tu będą przetrzymywać Polaków z koronawirusem

Wnętrze kontenerów przypominać będzie miniaturowy szpital. Wyposażenie i wnętrze będzie można dezynfekować za pomocą systemu lamp UV-C (wirusobójczych) zaprojektowanego przez polskich specjalistów i naukowców.

Spółka #Zurad wygrała pierwszy w Polsce kompleksowy przetarg na utworzenie obszaru obserwacyjno-izolacyjnego, systemu…

Opublikowany przez Polska Grupa Zbrojeniowa SA Czwartek, 8 października 2020

PGZ zapewnia, że system obserwacyjno-izolacyjny umożliwi minimalizację ryzyka transmisji SARS-CoV-2 na osoby zgłaszające się do szpitala, ale niezakażone koronawirusem. Chodzi przede wszystkim o pacjentów przyjmowanych na zaplanowane wcześniej wizyty i zabiegi.

System zabudowy kontenerowej Zuradu może być jednak wykorzystany do innych celów – w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych lub epidemii innych niż koronawirus.

Więcej informacji na ten temat na profilu WIDEOPREZENTACJE

Źródło: PGZ, Domiporta.pl

dorota szelągowska totalne remonty tvn emisja

Dorota Szelągowska. Wielka zmiana w jej życiu: „Ryczę jak bóbr!”

kia stonic gt line cena olx otomoto opinie silnik spalanie wymiary

Kia Stonic debiutuje w wersji GT Line. Co siedzi pod maską?