w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ

Waloryzacja emerytur 2021. Mamy złe wieści dla seniorów

Waloryzacja 2021 nie będzie dla seniorów zbyt szczęśliwa. Miały być kwotowe podwyżki emerytur dla seniorów z najniższymi poborami.

waloryzacja 2021 tabela netto brutto ile dostaną emeryci podwyżka trzynastka czternastka bieda ostatnia wypłata czternastki

Waloryzacja 2021 nie będzie dla seniorów szczęśliwa. Miały być kwotowe podwyżki emerytur dla seniorów z najniższymi poborami. Rząd zdecyduje się prawdopodobnie na waloryzację procentową i to najniższą. Wyniesie zaledwie 3,84 proc

Minimalna emerytura w 2021 r. wzrośnie tylko o 37 zł netto

Wiemy już, jakie podwyżki rząd założył w projekcie budżetu na rok 2021. Sytuacja budżetu państwa jest trudna i na solidne wzrosty poborów nie ma co liczyć. Dlatego biorąc pod uwagę inflację, która jest stosunkowo wysoka, podwyżki będą skromne.

POLECAMY:
13. i 14. emerytura do likwidacji? Polski rząd może nie mieć pieniędzy

Zgodnie z prawem minimalny wskaźnik wzrostu płac wynosi ok. 20 proc. Waloryzacja będzie zatem na minimalnym, najniższym możliwym poziomie, na jaki pozwalają przepisy. Dlatego podwyżka emerytur w formie kwotowej ostatecznie nie zyskała akceptacji Rady Ministrów. Nie wiadomo jeszcze, czy się to nie zmieni.

Waloryzacja kwotowa do kosza?

Politycy PiS w ubiegłym roku zapowiadali podwyżki kwotowe na stałe na poziomie minimum 70 zł brutto (57 zł na rękę). Wygląda jednak na to, że seniorzy obejdą się smakiem. W projekcie budżetu na 2021 r. znalazły się jednak dodatkowe środki na trzynastki i czternastki.

Trzynasta emerytura na mocy ustawy, jest już wpisana na stałe. Emeryci mogą planować, że wiosną 2021 roku wpłynie na ich konta – powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Dlatego czternastki pierwszy raz w historii zostaną wypłacone na koniec 2021 roku. Środki będą pochodziły z tzw. Funduszu Solidarnościowego.

Waloryzacja 2021 tabela

Emeryci otrzymujący aktualnie 1200 zł brutto, dostaną w przyszłym roku podwyżkę w wysokości 46,08 zł. Przy emeryturze 1300 zł brutto podwyżka da dodatkowe 49,92 zł. Dlatego świadczenie w wysokości 1400 zł brutto zostanie powiększone o 53,76 zł, a emerytura w wysokości 1500 zł brutto o 57,6 zł.

POLECAMY:
14 emerytura zagrożona? Prezes ZUS: „Nie zajmuję się tym tematem”

Na zakończenie – emeryt pobierający świadczenie w wysokości 2000 zł brutto dostanie o 76,8 zł wiecej, a w wysokości 3000 zł – dodatkowe 115,2 zł.

Źródło: Fakt, Money.pl

kongres pis 2020 kaczyński 7 listopada nowe władze morawiecki kaczyński

Kongres PiS. Kto zastąpi Kaczyńskiego na fotelu prezesa? Ujawniono nazwisko

zabezpieczenia przeciwpożarowe samochód elektryczny tunele parkingi podziemne

Zabezpieczenia przeciwpożarowe. Parkingi podziemne nie są przygotowane na elektryki