w ,

Własna nieruchomość w Hiszpanii? Czy to możliwe?

Miło byłoby zamieszkać gdzieś w ciepłym kraju, tam, gdzie zawsze świeci słońce. Zamiast marzyć…

własna nieruchomość w hiszpani

Własna nieruchomość w Hiszpanii? Czemu nie! Osoby w podeszłym wieku powtarzają, że obecne zimy to nie to, co kiedyś, gdy śniegu potrafiło nasypać pod sam dach. A letnia pora też dłuższa, przeciągająca się na zimę. To prawda, łatwo to zaobserwować, bo piękna słoneczna pogoda potrafi się utrzymać nawet do listopada.

Co z tego jednak, jak później na pół roku wraca plucha – może i nie ma dużo śniegu, ale i tak jest szaro, buro i przygnębiająco. Myślimy wtedy, jak miło byłoby zamieszkać gdzieś w ciepłym kraju, tam, gdzie zawsze świeci słońce. Zamiast marzyć, zacznijmy działać, a pierwszym krokiem niech będzie zakup nieruchomości w Hiszpanii

Hiszpania – rajskie doznania

Hiszpania to jeden z piękniejszych krajów świata, niezwykle różnorodny geograficznie, praktycznie z każdej strony oblewany wodami morskimi. To państwo o bardzo ciekawym – wyżynnym i górzystym – ukształtowaniu terenu, w skład którego wchodzą wyjątkowe pod względem krajobrazowym, klimatycznym i przyrodniczym regiony jak Majorka, Costa del Sol, Costa Blanca czy Marbella. Nie zapominajmy jednocześnie o oddalonych od części kontynentalnej Wyspach Kanaryjskich na Oceanie Atlantyckim.

Bogactwo Hiszpanii zapiera dech w piersiach. Kiedyś, gdy istniało ogromne Imperium Hiszpańskie, określane było jako miejsce, nad którym nigdy nie zachodzi słońce. Było tak rozległe, że zawsze w jakiejś jego części trwał dzień. Dzisiaj – choć to państwo położone na Półwyspie Iberyjskim – nie jest tak ogromne, to jednak dalej przybywają tu turyści spragnieni kąpieli morskich i słonecznych.

Własna nieruchomość w Hiszpanii. A może tu zamieszkać?

Taka myśl może się pojawić po wakacjach w tym uroczym zakątku Europy. Zaraz jednak rozsądek bierze górę i odrzucamy te marzenia. Powracają one jednak gdy tylko znów nad Polską zbierają się ciemne, jesienno-zimowe chmury.

Może i nawet nie możemy wszystkiego “rzucić” i przeprowadzić się do Hiszpanii, to zawsze warto pomyśleć o domu wakacyjnym, do którego wybierzemy się zawsze wtedy, gdy mamy trochę wolnego. Loty po Europie, także do Hiszpanii są coraz tańsze, a i nieruchomości wcale nie takie drogie, jak może się to początkowo wydawać. Dowodem oferta różnych mieszkań, które znajdziemy pod adresem Calacosta.com.

W jakich regionach pogodę mamy jak “w banku”?

Hiszpania – wbrew pozorom – to kraj zróżnicowany klimatycznie, bo są tu zarówno chłodniejsze i bardziej deszczowe regiony na północnym zachodzie i charakteryzujące się gorącym i suchym klimatem – równiny Andaluzji. To właśnie region andaluzyjski obejmuje całe południowe, najcieplejsze wybrzeże kraju.

Poszukując nieruchomości w Hiszpanii, powinniśmy skupić się właśnie na tej części. W jej obszarze znajduje się Costa del Sol – określane jako wybrzeże słońca. Jednak nie tylko pogoda tu zachwyca, bo również zabytki kultury Maurów, tradycja ludowych zabaw i festynów (to właśnie w Andaluzji narodziło się Flamenco) czy corrida, która jest tu bardzo popularna. Dla zapalonych golfistów wspaniałą informacją jest to, że na Costa Del Sol znajduje się ponad 30 pól golfowych, uważanych za jedne z najlepszych w Europie.

Równie pięknie jest w położonej nieopodal Costy del Sol, Marbelli, a także w regionach i wyspach na wschód od Andaluzji. Na uwagę zasługuje tu szczególnie Costa Blanca z popularnymi kąpieliskami m.in. Benidorm i Calpe oraz oddalonej o około dwie godziny jazdy samochodem – Walencji.

Nie może w tym zestawieniu zabraknąć również Majorki, czyli największej w archipelagu Balearów wyspy hiszpańskiej na Morzu Śródziemnym. Panuje na niej wręcz idealny klimat, co doceniają nie tylko Hiszpanie, lecz również obcokrajowcy. Ci tanowią ogromną grupę mieszkańców (według wielu danych to aż 20% całej ludności wyspy).

Zamieszkać w Hiszpanii? Choćby na trochę, kilka razy w roku, a może na zawsze, na przykład wyjeżdżając tam na zasłużoną emeryturę? Czemu nie!

pożyczka do 5000 zł na dowolny cel

Gdzie szukać ofert bezpiecznych pożyczek do 5000 zł?

rząd zamyka gastronomię tarcza branżowa pełny lockdown

Rząd zamyka gastronomię. Wiemy już, jakie są tego skutki