w ,

Gdzie szukać ofert bezpiecznych pożyczek do 5000 zł?

Pożyczka pozabankowa to najprostszy i najszybszy sposób na zdobycie gotówki. Można pożyczyć kwotę do 5000 zł i przeznaczyć ją na dowolny cel.

pożyczka do 5000 zł na dowolny cel

Pożyczka pozabankowa to najprostszy i najszybszy sposób na zdobycie gotówki. Decydując się na zobowiązanie ratalne, można pożyczyć kwotę do 5000 zł i przeznaczyć ją na dowolny cel. Za takie pieniądze można zrobić niewielki remont, kupić sprzęt AGD lub RTV, a także wyjechać na krótki wypoczynek. Pożyczki do 5000 zł są udzielane przez firmy pożyczkowe, które prowadzą działalność przez Internet.

Pożyczka do 5000 zł. Gdzie szukać ofert?

Instytucje pozabankowe działające na polskim rynku finansowym mają około 3 mln klientów. Co trzeci Polak docenia ich działalność. W grupie osób, które korzystały z usług sektora pozabankowego, aż 44% konsumentów uważa, że firmy pożyczkowe są potrzebne na rynku. Natomiast wśród klientów, którzy nigdy nie mieli do czynienia z pożyczkami pozabankowymi, tylko 12% Polaków docenia usługi tego sektora. Aż 44% naszych rodaków deklaruje, że w przypadku nagłej potrzeby ponownie skorzystałoby z finansowania w firmie pożyczkowej.

Średnia wartość kolejnej pożyczki udzielanej przez instytucje pozabankowe wynosi 1506 zł, a średni okres, na jaki udzielane jest zobowiązanie to 34 dni. Wartość pierwszej pożyczki od 2012 roku zwiększyła się dwukrotnie – obecnie wynosi 940 zł.

Duże znaczenie dla postrzegania sektora pozabankowego ma prawdopodobnie niski poziom wiedzy polskiego społeczeństwa o finansach, a czasami również brak zrozumienia zagadnień ekonomicznych. W ankiecie świadomości finansowej zrealizowanej przez OECD (ang. Organisation for Economic Co-operation and Development), Polska zajmuje ostatnie, 30 miejsce, wśród badanych krajów. Co ciekawe, Polacy oceniają bardzo pozytywnie swoją wiedzę o finansach.

44% badanych to obywatele świadomi finansowo

Aż 44% badanych deklaruje, że dużo wie na tematy ekonomiczne i finansowe. Tylko 17,4% respondentów uważa, że ich wiedza na ten temat jest mała. W praktyce bywa jednak różnie z wiedzą. Nie każdy na przykład wie, jak znaleźć bezpieczną pożyczkę i jak zweryfikować wiarygodność pożyczkodawcy. To jednak nie przeszkadza Polakom w zaciąganiu pożyczek, także w sektorze pozabankowym

Z pożyczki korzystamy, gdy potrzebujemy gotówki na różne, czasem niespodziewane wydatki. Najtrudniej jest, gdy potrzebujemy konkretnej kwoty na remont lub pilny zakup i nie mamy czasu na wypełnianie skomplikowanych formalności  w banku oraz czekanie na gotówkę – zwraca uwagę ekspert marki hapipożyczki. – W takim przypadku najlepszym sposobem na zdobycie pieniędzy jest pożyczka ratalna online. Instytucje pozabankowe umożliwiają klientom wypełnienie formalności przez Internet, a do tego procedury są ograniczane do minimum. Dzięki temu pożyczkę można otrzymać w ciągu zaledwie kilkunastu minut – podkreśla ekspert.

Jak znaleźć pożyczkę do 5000 zł?

Pożyczka na raty do 5000 zł to wsparcie, które pozwoli sfinansować dowolny cel i nawet pilny wydatek. Można ją znaleźć w ofercie instytucji pozabankowych. Aby wybrać najkorzystniejszą propozycję, warto skorzystać z porównywarki internetowej. Wystarczy tam określić rodzaj pożyczki, kwotę do 5000 zł oraz okres spłaty zobowiązania. Po chwili na ekranie pojawi się kilka lub kilkanaście ofert pożyczkowych różnych instytucji pozabankowych.

Teraz wystarczy je porównać pod kątem oprocentowania, kosztów, wysokości prowizji i RRSO. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to wskaźnik, który określa wszystkie opłaty procentowo w skali rocznej. Po przeanalizowaniu wszystkich ofert wystarczy wybrać tę, która jest dla nas najkorzystniejsza. Więcej można dowiedzieć się na stronie https://www.hapipozyczki.pl/blog/5000-zl.

Aby otrzymać pożyczkę do 5000 zł, należy wejść na stronę internetową wybranego pożyczkodawcy. Tam trzeba określić kwotę i okres spłaty zobowiązania, po chwili otrzymamy wyliczenia kosztów i raty pożyczki. Następnie należy wypełnić prosty formularz. Wpisujemy w nim dane osobowe, numer telefonu, konta bankowego oraz informacje o uzyskiwanym dochodzie. Wypełniony wniosek przesyłamy online do pożyczkodawcy. Po tej czynności musimy jeszcze wykonać przelew weryfikacyjny. Decyzja pożyczkowa jest przesyłana w wiadomości SMS lub e-mail. Jeśli jest pozytywna, gotówka jest przelewana na konto pożyczkobiorcy

Na co uważać, biorąc pożyczkę do 5000 zł?

Zanim złożymy wniosek o pożyczkę do 5000 zł, warto sprawdzić instytucję pozabankową, od której chcemy pożyczyć pieniądze. Przede wszystkim powinniśmy zweryfikować dane pożyczkodawcy i sprawdzić, czy firma pożyczkowa jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym, czy posiada REGON, NIP.

Następnie warto prześledzić historię działalności instytucji pozabankowej w Polsce, warto sprawdzić, jak długo działa na rynku i czy nie jest na liście ostrzeżeń KNF. Można również poszukać opinii o wybranym pożyczkodawcy w Internecie.

Bardzo ważną kwestią jest również analiza wszystkich kosztów i opłat, które firma pożyczkowa dolicza do pożyczki. W tym przypadku przede wszystkim warto zwrócić uwagę na koszty ukryte lub dopisane drobnym drukiem. Niezwykle istotne jest również przeczytanie umowy pożyczki jeszcze przed jej podpisaniem.

Pożyczka na raty do 5000 zł jest udzielana na dowolny cel, dzięki czemu pożyczkobiorca może nią sfinansować każdy wydatek. Jednak zanim zdecydujemy się na pożyczkę, należy koniecznie sprawdzić pożyczkodawcę i koszty pożyczki.

Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt „Pożyczka dla Nowych Klientów” dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl.

maciej nowak krytyk kulinarny kucharz instagram kukbuk

Maciej Nowak: Powinniśmy zgubić próżność i przestać patrzeć na Zachód

własna nieruchomość w hiszpani

Własna nieruchomość w Hiszpanii? Czy to możliwe?