w ,

Jak zapakować ręczniki łazienkowe na prezent?

Eleganckie ręczniki zapakowane w sposób niebanalny, to jeden z najlepszych pomysłów na upominek. Jak zapakować ręczniki na prezent?

ręczniki na prezent jak zapakować

Eleganckie ręczniki zapakowane w sposób niebanalny, to jeden z najlepszych pomysłów na upominek. Staną się one nie tylko wyjątkową pamiątką dla osoby obdarowanej, lecz również efektownie ozdobią jej łazienkę. Sklep internetowy tendina.pl posiada w swojej ofercie rozmaite modele ręczników łazienkowych bambusowych lub frotte, które pomogą stworzyć praktyczny, a jednocześnie unikatowy prezent

Tego typu ręczniki pozwalają na wykonanie nietuzinkowych realizacji dekoracyjnych, sprawiając, że będą prezentowały się one w sposób niezwykły. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jak zapakować ręczniki łazienkowe, aby stworzyć elegancki i niebanalny prezent, zachęcamy do skorzystania z naszych wskazówek? Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych pomysłów na wykonanie dekoracyjnych oraz unikalnych realizacji.

Co jest potrzebne, aby zapakować ręczniki łazienkowe? Tort z ręczników. Jak zrobić?

Zanim rozpoczniesz pakowanie ręcznika, zastanów się, jaki chcesz nadać mu kształt, następnie przygotuj niezbędne akcesoria do stworzenia wyjątkowej formy. Potrzebne będą: celofan, nożyczki, przeźroczysta taśma klejąca, przydatny może okazać się również pistolet do klejenia na gorąco, jeśli planujesz przykleić do celofanu jakieś ozdoby.

Do wykonania figur z ręczników kąpielowych dostępnych w sprzedaży w rozmaitych rozmiarach, niezbędne będą gumki recepturki i sznureczki. Jeśli chodzi o zewnętrzną dekorację opakowania, w jakim będą znajdowały się ręczniki, to pomocne okażą się tasiemki, kokardki, sizal, rafia. Natomiast kolorowe wycinanki, papier lub krepa pomogą dopełnić formy, jakie wykonasz z samych ręczników.

W jakie kształty składać ręczniki łazienkowe, aby prezentowały się wyjątkowo?

Pierwszym sposobem na eleganckie złożenie ręczników jest kształt w tzw. poduszkę. To najbardziej klasyczna i uniwersalna forma kwadratu lub prostokąta. Świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy chcesz podarować duże plażowe ręczniki kąpielowe, które zostaną szybko rozpakowane i używane przez osobę obdarowaną.

Kolejnym równie popularnym kształtem, w jaki możesz złożyć ręczniki, jest forma cukierka, ładnie prezentuje się na łazienkowej półce.

Natomiast,  jeśli szukasz niebanalnego pomysłu na podarunek na Walentynki, na Dzień Chłopaka lub na Dzień kobiet wybierz kształt serca. Z kolei, gdy planujesz wykonać prezent, który stanie się zarówno ekskluzywną ozdobą dekorującą łazienkę, jak i wyjątkową pamiątką dla osoby obdarowanej, zdecyduj się na kreatywne oraz wyszukane kształty.

Ogromną popularnością cieszą się kompozycje w formie misia, tortu oraz bukietów kwiatów. Możesz również złożyć ręczniki w formie zwierząt lub roślin.

Pakowanie ręczników kąpielowych krok po kroku

Gdy już uzyskasz wymarzony przez ciebie kształt, w jaki został złożony ręcznik, pora na jego zapakowanie. W tym miejscu należy pamiętać o tym, aby opakowanie nie tylko zdobiło całość kompozycji, lecz również ją chroniło. Wybierając elementy dekoracyjne, pamiętaj, aby dopasować je kolorystycznie do znajdującego się na ręcznikach łazienkowych haftu. Jeśli jest on niebieski, użyj niebieskich ozdób.

Przed zapakowaniem całej kompozycji w celofan, zadbaj o udekorowanie ręcznika. W przypadku kształtów w formie poduszki i cukierka do ich ozdobienia wystarczą wstążki, tasiemki, z których wykonasz efektowne kokardki.

Następnie przewiązane kokardką ręczniki, owiń w celofan, związując go z dwóch stron rafią lub kolorowym sznurkiem. Natomiast w przypadku kształtów zwierząt i misia dorób oczka oraz buźki z kolorowego papieru lub wycinanek, doklejając ich poszczególne elementy za pomocą bezbarwnej taśmy.

Romantyczny akcent…

Do ręcznika w formie serca warto dodać romantyczny akcent, w postaci kwiatków wykonanych z papieru lub z krepy. Gdy już ręcznik w tego typu formie zostanie odpowiednio przyozdobiony, wówczas owijamy go w bezbarwny celofan. Przewiązujemy kolorową tasiemką lub rafią, związując całość u góry w taki sposób, aby kompozycja stabilnie stała na podłożu.

Reasumując zapakowanie ręczników łazienkowych na prezent, okazuje się prostym i przyjemnym zajęciem, pozwalającym stworzyć nietuzinkowe formy dekoracyjne oraz sprawić, że osoba nimi obdarowana poczuje się wyjątkowo.

boże narodzenie 2020 koronawirus wydatki lockdown epidemia bieda provident

Na Boże Narodzenie wydamy ponad połowę mniej niż rok temu

finansowa katastrofa samorządy długi jednostek samorządu terotorialnego epidemia

Finansowa katastrofa samorządów. Wielu grozi utrata płynności i widmo bankructwa