w ,

Diego Maradona nie żyje. Miał 60 lat. Podano przyczyny zgonu

Diego Maradona, legenda piłki nożnej, zmarł dziś w wieku 60 lat. Niepotwierdzone jeszcze oficjalnie informacje mówią o przyczynie zgonu.

diego maradona nie żyje przyczyna śmierci syn wiek ile lat ma diego maradona
Fot. Doha Stadium Plus Qatar (CC BY 2.0); El Gráfico

Diego Maradona, legenda piłki nożnej, zmarł dziś w wieku 60 lat. Informację o śmierci gwiazdy futbolu podał portal Clarin.com. Niepotwierdzone jeszcze oficjalnie informacje mówią o tym, że przyczyną był zawał serca.

Diego Maradona nie żyje. Nieoficjalnie zawał serca

W połowie listopada br. Diego Maradona wypisał się ze szpitala. Dziś media podały już, że legenda światowej piłki nożnej nie żyje. Pierwsze informacje mówią, że przyczyną zgonu był zawał serca.

Diego Armando Maradona (ur. 30 października 1960 w Lanús, zm. 25 listopada2020 w Tigre) – argentyński piłkarz i trener piłkarski. Nazywany także „El Diez” („Dziesiątka”) i „Pelusa” („Puszek”).

Uważany za jednego z najlepszych graczy w historii tego sportu, został wybrany najlepszym zawodnikiem XX wieku, uzyskując 53% głosów w sondzie na oficjalnej stronie FIFA. Uzyskał trzecie miejsce w głosowaniu zrealizowanym przez członków Komisji Futbolowej FIFA i ludzi prenumerujących FIFA Magazine.

Wielkie trofea, mistrzostwa i sukcesy. Ręka Boga Maradona

Przez większość swojego życia Maradona zdobywał wielkie trofea zarówno z reprezentacją Argentyny, jak również z niektórymi klubami, w których grał. Z reprezentacją zdobył mistrzostwo świata w 1986, wicemistrzostwo na mundialu w 1990 i mistrzostwo na mistrzostwach świata juniorów w 1979.

Najważniejsze trofea na poziomie klubowym zdobył grając w SSC Napoli, z którym zdobył Puchar UEFA oraz jedyne dwa tytuły mistrza Włoch w historii drużyny. Po zakończeniu kariery sportowej związał się z telewizją, prowadził program La Noche del 10, emitowany przez Canal 13 pod koniec 2005 roku.

Był także wiceprezesem Comisión de Fútbol Atlético Boca Juniors od czerwca 2005 do sierpnia 2006 roku. Od 2008 do 2010 był selekcjonerem seniorskiej reprezentacji Argentyny, z którą wywalczył awans do Mistrzostw Świata 2010 w RPA, a w turnieju finałowym awansował do ćwierćfinału.

Wielkie trofea, mistrzostwa i sukcesy. Diego Maradona 2020

Na początku listopada roku trafił do szpitala w związku ze zdiagnozowaniem u niego krwiaka podtwardówkowego. 4 listopada przeszedł operację, po której nie nastąpiły żadne komplikacje ani skutki uboczne.

Zmarł 25 listopada 2020 roku w godzinach porannych na skutek zawału.

Źródło: Wikipedia

tarcza branżowa postojowe umowa zlecenie wniosek ustawa covidowa senat

Tarcza branżowa trafi do Senatu. Więcej branż otrzyma finansową pomoc

black friday 2020 kiedy promocje media expert rossmann hm 5 trików

Black Friday czy Fake Friday? 5 trików, które ułatwią zakupy online