w ,

Kredyt gotówkowy. Na co możesz go wziąć? Czego nie opłacisz z pożyczonych pieniędzy?

Jeśli nie na samochód albo mieszkanie, to na co? Na konsumpcję! A konkretnie – na Twoje potrzeby i zachcianki, na które nie musiałbyś oszczędzać latami.

kredyt gotówkowy ranking kalkulator bank bez prowizji online formalności

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej udzielanych przez banki kredytów, jest kredyt gotówkowy. Sprawa wydaje się prosta – zwracasz się z odpowiednim wnioskiem, decyzję, a w związku z tym także pieniądze otrzymujesz tego samego dnia i… niestety – pożyczonych w taki sposób pieniędzy nie możesz wydać tak, jak chcesz.

Kredyt gotówkowy nie jest kredytem celowym

Planujesz zakup mieszkania albo szukasz samochodu? W takiej sytuacji zdecydowanie rozsądniejszym rozwiązaniem będzie kredyt celowy – hipoteczny lub po prostu – kredyt na samochód. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze, niż kredyt gotówkowy.

W przypadku kredytu udzielanego na mieszkanie będziesz zobowiązany dostarczyć do banku odpowiednie dokumenty. Niestety – nie obejdziesz tego, pożyczając gotówkę w ramach kredytu gotówkowego – zwłaszcza że ten jest udzielany do określonej kwoty, na ogół nie tak wysokiej, jak wartość mieszkania.

Na co możesz wziąć kredyt gotówkowy?

Jeśli nie na samochód albo mieszkanie, to na co? Na konsumpcję! A konkretnie – na Twoje potrzeby i zachcianki, na które nie musiałbyś oszczędzać latami. Za pieniądze pożyczone w ramach kredytu gotówkowego możesz kupić sprzęt AGD i RTV, zorganizować przyjęcie okolicznościowe albo wycieczkę!

Ze względu na możliwość uzyskania decyzji kredytowej jeszcze tego samego dnia, taki rodzaj pożyczki jest polecany osobom, które szukają szybkich rozwiązań. Działasz spontanicznie, nie czekasz na odpowiedź i realizujesz marzenia. Jednak nie wszystkie! Koniecznie sprawdź, na co nie możesz przeznaczyć kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy może ograniczać

To prawda – kredyt nie pozwoli Ci na wszystko. Już wiesz, na co nie opłaca się go zaciągać i na co możesz wydać pożyczoną kwotę. Czas sprawdzić, co mimo gotówki na koncie jest nadal poza Twoim zasięgiem.

Przede wszystkim – spłata długów. Chociaż to mało prawdopodobne, by bank udzielił kredytu dłużnikowi, warto o tym pamiętać – pożyczenie pieniędzy w celu uregulowania innych zobowiązań nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Kredytu gotówkowego nie możesz wziąć także na uregulowanie zobowiązań firmy. Oczywiście – jako przedsiębiorca możesz uzyskać kredyt gotówkowy, jednak nie może on zostać wykorzystany w celu opłacenia składek ZUS.

Jak wziąć kredyt gotówkowy?

Najlepiej korzystając z pomocy specjalisty! Ekspert finansowy nie tylko odpowie na wszystkie Twoje pytania, ale przede wszystkim – pomoże Ci wybrać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb! Wspólnie zdecydujecie, jakiego kredytu potrzebujesz.

kolory wnętrz 2020 2021 inspiracje jak dobierać pokój salon

Najmodniejsze kolory wnętrz? Poznaj je wszystkie!

katrzyna łaniewska nie żyje kogel mogel życie prywatne mąż wiek aktorka

Katarzyna Łaniewska nie żyje! Wielka strata dla kultury