w ,

500 plus zawieszone od 2021? Minister komentuje doniesienia

500 plus zostanie zawieszone? Ostatnio wiele miejsc w internecie obiegła informacja, że z powodu epidemii wypłacanie dodatku zostanie wstrzymane.

zmiany 500 plus zawieszone od 2021 co dalej z 500 plus 2021 wnioski maląg

500 plus zostanie zawieszone? Ostatnio wiele miejsc w internecie obiegła informacja, że z powodu epidemii wypłacanie dodatku zostanie wstrzymane. Internauci są zauważalnie rozczarowani tymi wieściami. Minister rodziny Marlena Maląg postanowiła odnieść się do sprawy.

500 plus zostanie zawieszone? Rodzina 500 plus zawieszone od 2021? Komentarz ministra

W ostatnich dniach na wielu stronach internetowych i w mediach społecznościowych można natknąć się na komunikaty dot. 500plus. Mówią one, że świadczenie Rodzina 500 plus zostało zawieszone i nie będzie wypłacane od 2021 r.

Autorzy tych rewelacji piszą też, że za wszystko winić trzeba kryzys w finansach państwa związany ze skutkami epidemii koronawirusa. Wpis wygląda niemal identycznie jak fragment rządowej strony internetowej. Czy to wszystko prawda?

Grafika, którą dzielą się internauci. Informuje, że 500plus zostanie zawieszone od nowego roku. Sprawa wywołała burzę w sieci. Informacja rozniosła się tak szybko po sieci, że minister musiała zająć stanowisko.

rodzina 500 plus zawieszone od 2021

Minister Marlena Maląg również dotarła do tych wieści i postanowiła je skomentować. Jej zdaniem wszystko, co pojawiło się na ten temat w sieci, to po prostu czysty fake news.

Program 500plus nie zostanie zlikwidowany. Nie ma na to zgody rządu Zjednoczonej Prawicy. Stanowczo dementuję takie pomysły. To powszechne wsparcie dla rodzin. W czasie COVID-19 świadczenie 500+ odgrywa jeszcze bardziej kluczową rolę – napisała na swoim oficjalnym profilu na Twitterze minister Maląg.

Zmiany w 500 plus od 2021 r. Jak nie utracić świadczenia? 500 plus 2021

Nie ulega jednak wątpliwości, że program świadczeń socjalnych Rodzina 500 plus ulegnie modyfikacjom. Wejdą one w życie od nowego roku. W jakim zakresie ulegnie zmianie wypłacanie 500 plus?

500+ obecnie przedłuża się z automatu i nie trzeba nic w tym zakresie robić. To się jednak wkrótce zmieni. Od 2021 roku beneficjenci programu będą już odpowiadali osobiście za dopilnowanie wszelkich terminów. Wsparcie finansowe dla rodzin będzie naliczane od początku czerwca do końca maja w roku kolejnych. Dlatego osoby, które nie złożą nowego wniosku, po prostu stracą środki i nie będą mogły korzystać z Rodzinna 500 Plus.

Źródło: Twitter, Onet

grażyna wolszczak instagram covid operacje plastyczne syn mąż wzrost wiek

Grażyna Wolszczak: Coraz więcej osób, w tym ja, przeszło COVID

podpaski tampony za darmo menstruacja okres apteka

Tampony i podpaski będą za darmo. Przegłosowano ustawę