w ,

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF

Tampony i podpaski będą za darmo. Przegłosowano ustawę

Ustawa, która właśnie powstaje, zapewni wszystkim miesiączkującym kobietom całkowicie darmowy dostęp do niezbędnych im podczas trudniejszych dni produktów higienicznych.

podpaski tampony za darmo menstruacja okres apteka

Tampony i podpaski będą za darmo. Ustawa, która właśnie powstaje, zapewni wszystkim miesiączkującym kobietom całkowicie darmowy dostęp do niezbędnych im podczas trudniejszych dni produktów higienicznych. Bez wątpienia pomysł jest pierwszą inicjatywą tego typu na świecie.

Tampony i podpaski za darmo. Ustawa w drodze

Jak informuje gazeta „The Guardian”, Szkocja staje się na naszych oczach pierwszym na świecie krajem, który zapewni powszechny, nieograniczony dostęp do produktów takich jak podpaski i tampony.

Powstanie ustawy w tej sprawie poprzedziła trwająca cztery lata kampania edukacyjna, która sprawiła, że temat został zauważony. Kampanię wspierały oddolne grupy na terenie całej Szkocji, w tym przede wszystkim tamtejsza Partia Pracy z Monicą Lennon na czele.

Ustawa o bezpłatnym zapewnieniu tego typu produktów kobietom została przyjęta jednogłośnie we wtorek 8 grudnia 2020 r. Nakłada ona na lokalne władze obowiązek udostępnienia produktów kobietom, które ich potrzebują i mają „te dni w miesiącu„.

Epidemia koronawirusa ma związek z tematem

Przedstawiciele licznych organizacji charytatywnych uznały, że w trakcie pandemii koronawirusa wzrósł poziom ubóstwa. Wiele kobiet nie miało pieniędzy na podstawowe produkty codziennego użytku. Zgodnie z wynikami badań jedna piąta kobiet w Szkocji została dotknięta jakąkolwiek formą biedy. To przełożyło się bezpośrednio na samopoczucie, ale też pogorszenie higieny.

POLECAMY:
Kinga Zawodnik: "Kobiety utożsamiają się ze mną. Jestem wzorem do naśadowania"

Nowe przepisy, które właśnie uchwala Szkocja, wprowadzą również wymóg bezpłatnego zapewniania tamponów i podpasek uczennicom na terenie szkół, liceów i uniwersytetów.

Źródło: BBC News

zmiany 500 plus zawieszone od 2021 co dalej z 500 plus 2021 wnioski maląg

500 plus zawieszone od 2021? Minister komentuje doniesienia

biała sarna w polsce albinos zdjęcia nadleśnictwo

Biała sarna sfotografowana! Rzadki okaz uchwycony podczas spaceru