w ,

Kwas hialuronowy – z nim zapomnisz o zmarszczkach!

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze, ale z czasem jego poziom spada. Co warto o nim wiedzieć?

kwas hialuronowy strach cena zabiegu na usta twarz

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze, ale z czasem jego poziom spada. To właśnie wtedy zaczynają pojawiać się coraz głębsze zmarszczki, a skora staje się cienka, sucha i wiotka. Kwas hialuronowy uznawany jest często za eliksir młodości. Co warto o nim wiedzieć

Kwas hialuronowy – co to jest?

Związek określany jako kwas hialuronowy ma pochodzenie naturalne. To polisacharyd, czyli wielocukier, który znajduje się w każdym organizmie żywym. Jego zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody. W ciele człowieka największa ilość kwasu hialuronowego znajduje się w skórze. To tam jest on odpowiedzialny za jej nawilżenie, elastyczność, sprężystość.

Z czasem, na skutek postępujących procesów starzeniowych, dochodzi do zmniejszenia ilości kwasu hialuronowego w tkankach. Skóra pozbawiona kwasu hialuronowego staje się cieńsza, pergaminowa, pojawiają się na niej zmarszczki, bruzdy. Także dochodzi do efektu opadania owalu twarzy.

Kosmetyki z kwasem hialuronowym

Aby uzupełnić poziom kwasu hialuronowego w skórze oraz zapewnić jej właściwy poziom nawilżenia, warto stosować kosmetyki zawierające ten związek w swoim składzie. W sprzedaży znajduje się wiele produktów, między innymi kremy, serum czy toniki z kwasem hialuronowym.

Ze względu na swoją budowę kwas hialuronowy dzielony jest na cząsteczki o małym, średnim oraz dużym rozmiarze. Nisko-cząsteczkowy kwas dociera najgłębiej w naskórek, natomiast średnio- i wielkocząsteczkowy jest odpowiedzialny za nawilżenie wierzchniej warstwy skóry.

Systematyczne stosowanie kosmetyków z kwasem hialuronowym polecane jest przede wszystkim dla osób z suchą skórą, ale również warto stosować go w przypadku innych typów cery, aby uzyskać nawilżenie oraz efekt przeciwzmarszczkowy.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Ze względu na swoje właściwości kwas hialuronowy jest również powszechnie stosowany w medycynie estetycznej. To dział medycyny skupiony na poprawie wyglądu pacjentów, między innymi na usuwaniu zmarszczek.

POLECAMY:
Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo? Porady i aktualne wytyczne dla młodzieży

Podczas zabiegów medycyny estetycznej kwas hialuronowy umieszczany jest bezpośrednio w skórze poprzez iniekcje. To powoduje, że działa on dokładnie tam, gdzie zaczyna go brakować – w głębszych warstwach skóry. Dodatkowo jest on używany jako wypełniacz tkanek, czyli pozwala na ich wymodelowanie.

Zabiegi medycyny estetycznej prowadzone z użyciem kwasu hialuronowego:

  • usuwanie zmarszczek
  • mezoterapia igłowa
  • wolumetria twarzy
  • powiększanie i modelowanie ust

Osobom pragnącym wypróbować kwas hialuronowy Mikołów daje możliwość skorzystania z usług w jednych z najlepszych gabinetach medycyny estetycznej. Aktualne oferty można sprawdzić online wraz z cennikami usług.

waloryzacja 2021 tabela netto brutto ile dostaną emeryci podwyżka trzynastka czternastka bieda ostatnia wypłata czternastki

Emerytury 2021. Ważne wieści dla seniorów. Rząd nagle zmienił zdanie

fado pies funkcjonariusz krajowa administracja skarbowa labrador

Fado – nowy biszkoptowy funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej