w

Fado – nowy biszkoptowy funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej

Fado – prześliczny pies – został wcielony szeregi podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). To 5-mięsięczny biszkoptowy labrador.

fado pies funkcjonariusz krajowa administracja skarbowa labrador
Fot. KAS Białystok

Fado – prześliczny pies – został wcielony szeregi podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). To 5-mięsięczny biszkoptowy labrador. Przed nim trudny czas nabierania doświadczenia. Czy w przyszłości będzie postrachem przemytników?

Fado piesek w służbie państwa

Fado to 5-miesięczny, biszkoptowy labrador retriever, który miesiąc temu zasilił szeregi podlaskiej KAS. Jego przewodnikiem został funkcjonariusz Jacek, który na co dzień pełni służbę na polsko-litewskiej granicy. Fado jest jego drugim psem służbowym.

Poprzedni podopieczny był przez ponad 10 lat postrachem przemytników papierosów. Poprzez swoją odważną służbę przyczynił się do bardzo wielu spektakularnych akcji przeciwko osobom łamiącym prawo.

Aktualnie Fado oswaja się z warunkami, w których w przyszłości będzie pracował. Razem ze swoim opiekunem jeździ na służby, przyzwyczajając się do okoliczności, w których przeprowadza się kontrolę, m.in. do obecności podróżnych, kierowców, warkotu silników i zmiennej pogody

Na początku 2021 roku Fado wraz ze swoim opiekunem rozpoczną specjalistyczne, 13-tygodniowe szkolenie w ośrodku szkolenia psów Krajowej Administracji Skarbowej w Kamionie pod Warszawą. Tam, pod okiem instruktorów, pozna tajniki pracy węchowej podczas przeszukań oraz nauczy się wykrywania wyrobów tytoniowych i narkotyków tzw. metodą pasywną (bez drapania miejsc ukrycia substancji).

W przyszłości zostanie postrachem przemytników

Po zakończeniu szkolenia i zaliczeniu wymagających testów Fado i jego przewodnik rozpoczną wspólną służbę przy kontrolach na granicy polsko-litewskiej.

POLECAMY:
Dramat Leosia. Pies był uwięziony w STUDNI na odludziu

Labrador jest osiemnastym psem służbowym w podlaskiej KAS. Jest też drugim, który będzie szkolony w wykrywaniu zarówno papierosów, jak i narkotyków. Aktualnie w podlaskiej KAS pracuje 10 labradorów, 5 owczarków belgijskich oraz po jednym przedstawicielu ras: owczarek niemiecki, owczarek holenderski i chesapeake bay retriever.

kwas hialuronowy strach cena zabiegu na usta twarz

Kwas hialuronowy – z nim zapomnisz o zmarszczkach!

wakacje kredytowe covid koronawirus wniosek nowy kredyt alior santander mbank pko pekao wniosek

Wakacje kredytowe. Mamy coraz większe problemy ze spłatą pożyczek