w

1500 zł na komputer dla dziecka. Kto dostanie? [POBIERZ WNIOSEK]

1500 zł na komputer dla dziecka to nowy pomysł rządu. Tylko do 30 grudnia przyjmowane będą wnioski o środki na wsparcie zakupu komputera dla dziecka.

1500 zł na komputer dla kogo wniosek arimr dzieci rolników 1500 zł dopłaty na komputer

1500 zł na komputer dla dziecka to nowy pomysł rządu. Tylko do 30 grudnia przyjmowane będą wnioski o środki na wsparcie zakupu komputera dla dziecka. Kryteria są bardzo restrykcyjne. Kto może liczyć na dotację?

1500 zł na komputer dla dziecka. Wniosek na zakup komputera

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa tylko do końca roku rozpatruje wnioski o przyznanie pomocy finansowej w celu zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego. Wszystko z powodu epidemii, która uziemiła dzieci uczące się w domach. Niestety często nie ma w nich komputera, który przy zdalnym nauczaniu jest po prostu niezbędny.

Dowolny typ komputera jak i innego urządzenia spełniające takie funkcje będzie można zakupić wraz z oprogramowaniem i akcesoriami. 1500 zł to nie mała kwota i warto pokusić się o złożenie wniosku. Dla kogo jest przeznaczony program?

Wersja PDF wniosku – otwórz

Wersja edytowalna wniosku – otwórz

Instrukcja wypełniania wniosku o przyznanie pomocy – otwórz

Wzór formularza rozliczenia pomocy – otwórz

1500 zł dopłaty na komputer. Limity i haczyki

Wysokość dotacji wynosi maksymalnie 1500 zł i jest to kwota, którą przeznaczyć można na całą rodzinę. To jednak nie koniec haczyków. Przede wszystkim pieniędzy nie dostaną wszystkie dzieci, a dzieci rolników. Ci dodatkowo muszą spełnić warunki:

  • jedno z rodziców/opiekunów musi w momencie składania wniosku prowadzić gospodarstwo rolne;
  • rodzic-rolnik musi posiadać numer identyfikacji dotyczący producentów rolnych,
  • w gospodarstwie domowym musi być minimum dwoje dzieci, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia;
  • dzieci muszą się uczyć.

To jeszcze nie koniec restrykcji związanych z programem 1500 zł na komputer. Są też określone zastrzeżenia dotyczą dochodu rodziny. Ten nie może przekraczać 1200 zł w przeliczeniu na jedną osobę w rodzinie miesięcznie.

1500 zł dla dzieci rolników. Dotacja dotyczy również komputerów kupionych wcześniej

1500 zł na komputer to program nie tylko przeznaczony dla tych, którzy chcą kupić nowy sprzęt. Można też sfinansować wcześniej nabyte do domu urządzenie pod warunkiem, że zakup miał miejsce w okresie od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca przyszłego roku.

Dokumentem poświadczającym ten fakt będzie faktura. Trzeba ją dostarczyć do ARiMR w terminie do 15 kwietnia 2021 r. Aby w ogóle jednak skorzystać z programu, należy złożyć wniosek. Jego wzór można znaleźć na stronie agencji lub wyżej na naszej stronie.

W edukacji wszystkie dzieci muszą mieć równe szanse. Eliminujemy wykluczenie tych z mniej zamożnych rolniczych rodzin. Zapraszam do składania wniosków o wsparcie – stwierdził minister rolnictwa Grzegorz Puda i dodał, że rolnicy również muszą zapewnić dzieciom warunki do zdalnego nauczania.

Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

apostazja konsekwencje w polsce co to jest wniosek procedura skutki

Apostazja i konsekwencje. Licznik apostazji. Jak wystąpić z kościoła?

zima 2020 prognoza samochód przygotowanie do sezonu auto opony zimowe

Zima 2020. Jak przygotować swoje auto na mroźne dni?